Google jako konkurence Facebooku?

Ne tak úplně. Jeho novinka Google newsfeed nás totiž nechce zahrnovat novinkami a zajímavostmi ze světa našich přátel, ale jenom ze světa našeho vlastního. Vybere přesně to, co nás zajímá. Jak to?

Jsme unikátní a Google to ví

Google totiž o nás ví úplně všechno. A nestydí se za to. Naopak. Google Feed staví na tom, že využívá infomace z naší historie prohlížení webu, z Gmailu, kalendáře, YouTube, polohy a z dalších svých služeb. Díky tomu nám dokáže nabídnout přesně to, co nás zajímá, co by nás mohlo zajímat… nebo mělo zajímat.

image


Google šetří náš čas a energii

Obsah přímo pro nás dostaneme naservírovaný dřív, než vůbec pomyslíme na to, že jsme si chtěli něco v Googlu vyhledat. Rozlučte se tedy s ikonickou stránkou, která přesto, že byla téměř úplně prázdná, byla na celém internetu nejnavštěvovanější.

image

Sbohem!

V budoucnu tady rovnou uvidíme výběr toho, co by nás mohlo zajímat - aktuální články, videa, fotky, tipy na události…

Nemusíme se ovšem bát, že bychom dostávali jen jednostranné informace - o daném tématu se nám totiž budou ve feedu objevovat články z různých zdrojů. Takže už se před nepříjemnou pravdou, kterou nám zatajovala naše sociální bublina na sítích, nebude mít kam schovat!

Nebo?

Nebojte se feed si samozřejmě budete moct personalizovat pomocí “follow” toho, co vás zajímá, nebo dáte “done with this story” a už neuvidíte žádné updaty k danému tématu. Můžete si také vybrat možnost, že nechcete vidět další články od určitého zdroje a voilà jsme opět v naší bezpečné sociální bublině.

Zůstaň se mnou

Google prostě jenom doufá, že si jeho feed otevřete několikrát denně, stejně jako Facebook nebo Twitter, a uspokojíte svou touhu po novinkách a zajímavostech šitých přesně vám na míru.

Doufá v to především proto, že celá tahle novinka má skvělý potenciál pro reklamu.

Google appka s newsfeedem zatím funguje jen v USA, ale v příštích týdnech se má prý objevit i u nás. (Pro někoho) špatná zpráva je, že na androidech to zatím trochu zlobí. Do budoucna má Google v plánu mít Feed rovnou na webu.

Těšíte se?

A nejlepší na tom je, že čím víc budeme Google používat, tím relevantnější výsledky v našem Google newsfeedu budeme mít! Jupí?

Možná se budeme divit, kdo vlastně jsme. A třeba budeme i příjemně překvapeni. Žádný strach.

(Případně doporučujeme při některých vyhledávání používat režim anonymních oken, pokud nechcete mít své určité zájmy na očích pokaždé, když otevřete Google.)

image

No nejsou roztomilé?

Ukaž mi svůj Gooogle Feed a já ti řeknu, kdo jsi.

  • Celkový průměr hodnocení: 5.0 z 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

4. srpna 2017

Zaujal vás článek? Sdílejte ho.

Máte k článku výhrady? Dejte to autorovi sežrat!

Zatím nikdo nepřidal komentář. Buď první!

  (nebude nikde zveřejněn)
Položky označené hvězdičkou jsou povinné