Faktury od Facebooku jsou problém… Jak ho vyřešit?

Rozhodli jste se podat daňové přiznání až v červnu, respektive do 1. 7. 2011, a odložili jste muka s účtováním? Nechci vás strašit, ale připravte se na to, že pokud chcete dát do svého daňového přiznání faktury z Facebooku, které platíte kartou, možná se maličko potrápíte. Ale nebojte, nic není tak horké, jak se zprvu zdá! Faktury od Facebooku jsou sice problém, ale řešitelný, jak vám ukážu dále v článku.

Na Facebooku máme tři možnosti platby reklamy. Buď můžeme platit kartou online, pomocí PayPal účtu nebo pomocí Facebook kupónů. Myslím, že poslední možnost, tedy platba pomocí kupónů, není příliš šťastná. Pokud platíte PayPalem, je tento způsob platby z hlediska účtování srovnatelný s platebními kartami.

image

Možnosti platby rekam na Facebooku.

Kde najdete uznatelný daňový doklad?

Pokud jste hledali souhrnný dokument, který by sloužil jako daňový doklad a obsahoval všechny transakce např. za měsíc, zřejmě jste stejně jako já nepochodili. Žádný měsíční souhrn transakcí vyexportovat nejde. V rozhraní najdeme jen denní doklady, respektive pokud se v systému utratí min. 25 $ za den, tak se platba strhne a tím získáme denní doklad. Pokud se za den neutratí 25 $, útrata se strhne z účtu až v den, kdy se tohoto minimálního limitu dosáhne. Takže nemusíte mít faktury za každý den. Pojďme si ale představit, že denně utrácíme minimálně 25 $ a máme tedy denní doklady, ať se v tom lépe orientujeme :). Jak tedy nakládat s denními fakturami od Facebooku za PPC reklamu?

image

Fakturační rozhraní Facebooku

Co kdybychom si souhrnné faktury vytvořili sami?

Při představě exportu dokladů po dnech za celý rok jsem se snažila obejít tuto „agonii“. Napadlo mě tedy, jestli bychom souhrnné faktury za měsíc nemohli pro účel daňového přiznání vytvořit sami. Údaje Facebooku máme, tak proč platby za daný měsíc nesloučit do jedné, námi vytvořené? Bohužel :(. Pokud se každý takový doklad strhává z platební karty či PayPal účtu samostatně, bude tento doklad zapotřebí ke každé transakci. Takže v tomto případě to není ulehčení, naopak. Dali bychom si práci s tvorbou souhrnných dokladů, ale stejně bychom si museli vyexportovat ty denní.

Co výpisy z platební karty? Nemůžeme je použít pro daňové přiznání?

Nenechala jsem se odradit a hledala další řešení, aby nedošlo k exportování denních dokladů. Říkala jsem si: „Reklamy se platí kartou, co tedy výpisy z platební karty? Můžeme výpisy z karty vykazovat jako doklad?“ Opět jsem nepochodila. Údaj o stržení platby jako doklad bohužel nepostačí, v každém případě by měl být podložený dokladem přímo z Facebooku, takže začarovaný kruh. Stejný případ jako u „samotvorby“ souhrnných dokladů.

Co nám zbývá za možnosti?

Nezbývá nám nic jiného, než si vyexportovat denní doklady a strávit několik hodin generováním .pdf dokladů. Bohužel, je to tak! Věřte mi, že jsem se snažila najít okliku, ale žádný úspěch.

image

Platební karta jako zdroj plateb.

Musí být inzerent, který získá tyto faktury jako daňový podklad, plátce DPH?

Jak jsem se prokousávala problematikou faktur Facebooku, narazila jsem na dost podstatnou informaci, kterou jsem si zprvu neuvědomila - že jde o nákup reklamních služeb ze zahraničí (podobně jako AdWords) a tak se inzerent, který chce uznat náklady, stává plátcem DPH ze zákona dnem, kdy byla služba poskytnuta (§94, odst.(9) zákona o DPH ). Je to tak, každý podnikatel či firma jsou tzv. osobami povinnými k dani, a i když nejsou plátci DPH, přijetím této služby od osoby za a) plátce DPH v EU nebo b) podnikatelského subjektu ze třetí země (mimo EU), stávají se dnem přijetí této služby plátci DPH a jsou povinni provést registraci na FÚ. Bez ohledu na výši plnění. Tady se to liší např. od zboží, kde je limit 15 000 EUR. Takže neplátci DPH, POZOR!

Jak se tedy poprat s doklady od Facebooku?

Z hlediska našich zákonů je doklad použitelný a do nákladů je ho tedy zapotřebí zaúčtovat. Když jsou inzerenti plátci DPH, tak si doklad zaúčtují do nákladů a následně vystaví „interní doklad“, kterému se říká reverse-charge (česky samovyměření) vypočte se odvod DPH – povinnost přiznat daň, a následně nárok na odpočet DPH, který je ve stejné výši. Klient v podstatě nic neplatí, ale musí tyto hodnoty uvádět v daňovém přiznání.

image

Faktura, která slouží jako uznatelný daňový doklad.

Zákon o účetnictví také umožňuje účtování tzv. souhrnných dokladů, u kterých je podmínkou to, aby spolu souvisely věcně a obsahově v daném účetním období. Takže bychom si mohli představit jeden souhrnný doklad za měsíc, kde by byly sdruženy všechny tyto faktury a na tento doklad napárovány příslušné platby. Ovšem to by znamenalo vyřešit, co a jak s uplatněním kurzových rozdílů. Každá účetní jednotka si může zvolit pevný kurz k cizí měně. Nejstandardněji se však používá denní kurz ČNB. Takže to prakticky záleží na technickém provedení zaúčtování. V každém případě by u souhrnného dokladu musely být vytištěny stejně všechny denní faktury (vyúčtování) od FB, neboť tyto doklady by sloužily jako daňové doklady pro DPH i pro průkaznost zaúčtování. Z praktického hlediska a ze zkušenosti doporučuji variantu, kdy každý den = jeden doklad x jedna platba na výpisu z účtu. Uznávám, že stovky dokladů je sice pěkná nálož, ale určitě je to přehlednější než 12 souhrnných dokladů, každý skládající se z 30 denních. Plus musíme počítat ke každému dokladu s dalšími 2 doklady pro samovyměření DPH, ale to se dá v účetních systémech zautomatizovat:).

image

Fakturační údaje Facebooku.

Rada na závěr?

Pokud váháte, zda si vybrat platbu kartou či PayPalem, tak vám při rozhodování třeba pomůže informace, že účtování plateb z PayPalu je o něco složitější než u platebních karet. U platebních karet se zaúčtují jednotlivé doklady a pak se propárují s platbami. U PayPalu se musí evidovat, kolik se jich zaslalo, a pak přiřazovat jednotlivé platby k zaplacené „záloze – kreditu“, což se dá dělat úhradami tzv. interními doklady. Další možností, jak to vyřešit, je založit si v účetnictví „virtuální bankovní účet pro PayPal“. Otázkou je, co vám vyhovuje a co umožňuje ekonomický systém, který používáte.

Dejte si tedy alert do svého úkolníčku a raději si na začátku každého měsíce pravidelně tiskněte průběžně denní doklady za předchozí měsíc. Před podáním daňového přiznání se pak „nezblázníte“:). Jakou zkušenost s fakturami Facebooku máte vy?

.

 • Celkový průměr hodnocení: 3.42 z 5
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

7. června 2011

Zaujal vás článek? Sdílejte ho.

Komentáře

 1. Peter_Ataxo | 7. června 2011

  Dobry den,

  s fakturami od Facebook pracujeme kazdy den, Vy ale tvrdite ze mame uplatnovat reverse-charge. Podla smernic EU sa reverse-charge tyka dokladov ktore su v ramci krajin EU. Podla nasich znalosti Facebook nie je registrovany v EU a nemame ani pristup k VAT Facebooku registrovanemu v EU. Chcem Vas teda poprosit ak mate dane informacie, mohli by ste nam poskytnut Europsky VAT Facebooku aby sme si ho nasledne mohli overit na webe a uplatnovat reverse-charge...

  Dakujem

  Peter

 2. Martin Bílek | 7. června 2011

  spíš by mě zajímalo, jak si příjmy za reklamu dává do účetnictví, když vydá X milionů faktur denně. Až se jim jedno trochu sekne nějaký program, který na to určitě mají, tak to již nikdo nikdy nedá dohromady :)

  Reklamu na Facebooku již mimochodem nepoužívám, jeden z důvodů je obrovský nárůst průměrné ceny za klik, ke kterému došlo v první polovině tohoto roku.

  Stejně je to všechno jenom velká bublina, která brzo splaskne. Potom se všichni ještě rádi vrátí k SEM.

 3. Miroslav Klíma | 7. června 2011

  Díky za článek - sice pozdě ale přece a alespoň to bude varování jiným. Ale jinak plně s vámi souhlasím.

  Já blb nechal své přiznání na poslední chvíli (dělal jsem ho v březnu) a když jsem zjistil, že nemůžu jen tak snadno použít faktury z Facebooku, tak jsem se málem zbláznil. Asi hodinu dvě jsem Googlil, kopnul do sebe dvojité kafe a pak jsem zbytek dne už jen exportoval denní faktury do PDF. Už nikdy víc! Práce fakt na zbláznění! Ale po měsících je to ještě celkem fajn :-)

 4. Markéta Kolerusová | 8. června 2011

  Zdravím Petere, když se podíváte na fakturu od FCB, tak společnost je zaregistrovaná v Irsku a tudíž se jedná o poskytnutí služeb v rámci EU. Díky za dobrý dotaz, do článku jsem přidala fakturační údaje FCB.

 5. Markéta Kolerusová | 8. června 2011

  Martine, díky za úvahu. Nevím, jak si Facebook vede účetnictví, ale myslím, že budou mít slušný "zálohovací" systém ;). Každopádně co se týká reklamy na Facebooku a její rostoucí ceny za klik, to je otázka nejen segmentu, ale také toho, jak máte povedená reklamní sdělení. Když vám poroste míra prokliku, cena se začne snižovat. Jde samozřejmě i o to, jak máme populární produkt.

 6. Markéta Kolerusová | 8. června 2011

  Miroslave, sama vím, co to je, dávat do kupy stovky faktur za předchozí rok, takže naprosto chápu vaše pociti "k zbláznění". Příště už budeme všichni vědět, že se musíme připravovat průběžně :).

 7. Angelika Hughes | 2. září 2011

  Dobrý den slečno Kolerusová,
  ve svém popisu píšete, Odstavec rady na závěr:
  že platby se dají zaúčtovat jako jednotlivé doklady a pak se propárují s platbami.

  Nám se ale nepodařilo propárovat nic.
  Potvrzení o platbách z naší banky neobsahují žádný prvek, který be se "propárovat" dal. žÁDNÝ KóD, ŽÁDNÉ ČÍSLO NESEDÍ.

  Máte s tímto nějakou zkušenost?

  Zdravím
  Hughes

 8. Pepa Kulhánek | 7. září 2011

  Dobrý den Angeliko, Váš problém je opravdu zapeklitý, ale vzhledem k tomu, že zkušenost s ním nemáme, nemůžeme Vám poradit.

 9. Vávlav Fiala | 14. ledna 2012

  Spárování faktur vydaných Facebookem je vážný problém. Musí se 30* měsíčně udělat, což i 30* prodražuje zaúčtování pokud Vám účetní firma účtuje za položku, tak to máte např. 3*20*30=1800,-/měsíc za zaúčtování FB faktur. Pokud by podle nějakého kodu/čísla šly FB faktury spárovat s údaji na výpisech byl bych rád za radu jak. A úplně nej by bylo kdyby šlo nastavit vystavování jedné měs. FB faktury na jednu platbu, nebo mít možnost předplatit (naplnit) jako u PPC. Pokud tato možnost v FB někde je, budu rád za radu. Zdravím.

 10. Ondřej Hnát | 17. ledna 2012

  Dobrý den Václave,

  abych byl úplně upřímný, tak nevím, jak je to s tím párováním. Je jisté, že každá faktura obsahuje své vlastní unikátní ID. Jenže bohužel nevím, zda se toto ID zanese i někam do transakce při strhnutí částky z platební karty za patřičnou fakturu.

  Co Vám však můžu s jistotou říci je, že nastavení fakturace po měsíci, nebo možnost si PPC předplatit, na Facebooku opravdu neexistuje. Podle mě je to škoda: vsadím se, že spousta inzerentů by velmi uvítala možnost si pro Facebook PPC "dobít kredit" předem.

  Doufám, že jsem Vám i takto pomohl a kdybyste měl jakékoli další otázky, neváhejte se opět ozvat. Přeji příjemný den.

  Ondřej Hnát

 11. J_S | 2. října 2012

  Řeším také jeden problém. Jsem fyzická osoba, nejsem podnikatel a na FB jsem zaplatil kamarádovi živnostníkovi jako podporu jeho eshopu reklamu. Musím dělat daňové přiznání, když z prodeje eshopu nic nemám, reklama byla jen jednorázová a krátkodobá a byl to něco jako sponzoring bez vědomí sponzorovaného?

 12. Ondřej Hnát | 3. října 2012

  Dobrý den,

  pokud se náklady na reklamu strhávaly z Vaší kreditní karty pak ano - pokud chcete náklady uznat na FÚ, tak je musíte uvést v daňovém přiznání a zároveň se stáváte plátcem DPH.

  Rád bych však upozornil, že toto je již téma mimo mojí odbornost, proto byste celou věc měl raději probrat s nějakým účetním ;)

 13. Renata | 11. listopadu 2012

  Dobrý den,

  chtěla bych se zeptat, jak je to s reklamou u neplátce dph který si reklamu nedává jako náklad do účetnictví? Píšete, že při přijetí služeb od facebooku se musím stát plátcem dph automaticky, ale platí to i když si to poté nedávám do nákladů? Utracím týdně pouze pár stovek a kvůli tomu by se mi nechtělo stávat plátkyní DPH. Platby probíhají přes mojí kartu/účet, který je veden jako podnikatelský.

  Děkuju za info

  Renata

 14. Ondřej Hnát | 12. listopadu 2012

  Dobrý den, Renato,

  doporučuji konzultovat to s Vaším účetním, který by měl znát odpověď.

 15. Criss Toussaint | 8. ledna 2013

  Dobry den,

  rad bych se optal na fakt, ze se clovek po objednani reklamy na FB automaticky stava platcem DPH. Jsem zivnostnik, nejsem platcem DPH, danim pausalem. Zadal jsem reklamu na FB za ucelem ziskani Likes, neni to pro obchodni ucely, coz jsem pri zadavani kampane odskrtnul, platil jsem kartou. Stal jsem se timto automaticky platcem DPH?

  Predem dekuji za info,
  Criss

 16. Ondřej Hnát | 10. ledna 2013

  Dobrý den,

  stanete se plátcem DPH pouze v případě, že byste chtěl náklady na reklamu uplatnit v účetnictví = snížit daňový základ. Pokud daníte paušálem, toto se Vás netýká.

 17. Petra | 8. dubna 2013

  Dobrý den,
  překvapilo mne, že si facebook strhává DPH. Ve výpisu kampaní je částka např. 100, ale na fakturaci ještě plus 23%.
  Je možné získat DPH nějak zpět? Jsem živnostník, nejsem plátce DPH a faktury si za FB nedávám do účetnictví. Díky za radu.

 18. Ondřej Hnát | 9. dubna 2013

  Dobrý den, Petro,

  předpokládám, že bude záležet na tom, jak máte nastavený reklamní účet. My využíváme účet "Facebook pro firmy" s reklamním rozhraním. Ovšem ony se reklamy dají dělat i z normálního osobního profilu (nebo profilu Facebook page).

  Nám se nic extra nestrhává - jaké jsou náklady, taková je faktura. Je tedy možné, že to souvisí s typem účtu.

  Také je možné, že jde o chybu, v tom případě doporučuji se obrátit přímo na technickou podporu Facebooku.

  Ohledně DPH se prosím obraťte na nějakého účetního.

  Přeji pěkný den.

 19. Robert | 11. dubna 2013

  Dobry den

  Chcel by som sa informovat, akym sposobom si FB fakturuje reklamy, pretoze mam jeden problem. Mal som malu reklamu s dlhodobym rozpoctom, pocas kampane si FB stiahol urcitu ciastu z mojej karty ale urcotu cast nechal a teraz mi v casti fakturace narasta nedoplatok. Nechapem, preco si FB zvysne peniaze nestiahne a dava mi to ako nedoplatok. Karta je v poriadku. Kampan som teraz vymazal ale neviem ci to pomoze. Chcel som im napisat email ale nemaju ani ziadny kontakt, len nekonecne formulare. Moc krat dakujem za radu.

 20. Ondřej Hnát | 12. dubna 2013

  Dobrý den,

  zřejmě nastala někde v systému FB chyba a karta se začala hlásit jako neplatná. Nám na podobný problém pomohlo kartu odstranit a opět přidat. Pokud Vám toto nepůjde, pak budete muset mít trpělivost s jejich nekonečnými formuláři, protožo jinak už to nepůjde.

 21. Petra | 18. dubna 2013

  Dobrý den,
  lze založit kampaň na společnost s.r.o., která je plátcem DPH?
  Tuto možnost jsem nenašla a kampaň mohu zakládat jen z osobního účtu. Pak nastává potíž, že faktury jsou na mé jméno a ne na společnost.
  Díky moc za rady.
  Petra

 22. Ondřej Hnát | 22. dubna 2013

  Dobrý den, Petro,

  ano, toto je možné, ale budete muset založit ještě jeden účet - tzv. Business Account. Tento účet není klasickým účtem jak jej známe z osobních profilů, ale slouží firmám jen pro účely firemních stránek a reklamy.

  Účet si můžete založit zde: https://www.facebook.com/business - stačí nastavit fakturační údaje dané firmy, vložit kreditní kartu jako zdroj financí a máte to hotové.

  Doufám, že jsem Vám pomohl.

 23. Viktor | 17. května 2013

  Zdravím, mám taký problém, že som si zrušil reklamu a zostal mi nedoplatok pár euro centov a facebook mi už asi mesiac nestiahlo z kreditnej karty. Poradíte mi prosím, Ďakujem.

 24. Petra | 17. května 2013

  TO Petr Hnát:
  Díky moc, Petře. Nedaří se mi ale přijít na způsob, jak propojit existující stránku firmy a nově vznikající účet.
  Díky moc za rady :)
  Petra

 25. Ondřej Hnát | 24. května 2013

  Zdravím, Petro,

  rád bych Vás poopravil - jmenuji se Ondra, ne Petr :)

  V tomto případě je rada jednoduchá: stačí v administraci stránky přidat přístup pro e-mail, na který máte založený reklamní účet, buď jako administrátora stránky, nebo jako inzerenta stránky.

  Ondra

 26. Petra | 24. června 2013

  Díky moc, Ondro, a omlouvám se za přejmenování :)
  Jdu to zkusit :)
  Pěkný den!
  Petra

 27. Petra | 24. června 2013

  Ondro, asi budu potřebovat ještě popostrčit...
  Mám firemní stránky, které spravuji jako soukromá osoba a soukromně utrácím.
  Když budu chtít firemní účet k těmto stránkám, jak ho přidám, když vlastně neexistuje?
  Když se vytváří business účet, tak se začíná krokem 1 "vytvořte si stránku".
  Já ale stránku mám...
  :)
  Díky moc. Snad nevypadám moc jako tupec... :)
  P.

 28. Ondřej Hnát | 24. června 2013

  Dobrý den, Petro,

  dříve stačilo projít pouze tímto krokem (i bez zakládání stránky). V současnosti to již bohužel evidentně nelze a přiznám se, že jediné co mě napadá je, obrátit se přímo na obchodní tým Facebooku. Ti by Vám měli pomoci.

  Snad jsem pomohl a přeji pěkný den.

  Ondra

 29. Petra | 3. července 2013

  Děkuji, Ondro, pokusím se vyřešit s nimi.
  Pěkný den!
  Petra

 30. Juraj Puchký | 12. srpna 2013

  Pěkný den,

  narazil jsem na jednu zajímavost. Pozastavením platby v měsíčních intervalech ať již nedostatkem prostředků nebo blokací na kartě je platba shrnuta do jedné faktury.
  Zjištění bylo náhodné, což mě přivádí na otázku nutnosti informovat se a konzultovat situaci směrem k Facebook.
  Výsledek je však pro mě zřejmý, mám jeden doklad za poslední zúčtování se zdanitelným plněním v datu a součtu včetně detailů.

  k Vám s pozdravem Juraj Puchký

 31. Kristýna | 13. srpna 2013

  Dobrý den,
  vytvořila jsem na facebooku na pár dní kampaň s denním rozpočtem. Jak je to teď prosím s platbou? Kartu již mám zaregistrovánu, ale pořád mi tam "visí" celá částka jako nedoplatek... Musím platbu provést nějak manuálně nebo si to FB strhne sám? Popřípadě kdy si to strhne? Děkuji moc

 32. Ondřej Hnát | 14. srpna 2013

  Dobrý den, Kristýno,

  neznám přesně Vaší situaci, ale může to být špatně "autorizovanou" kartou v reklamním rozhraní. V menu "Fakturace" > "Zdroj financí" si prosím zkontrolujte stav vaší karty. Je možné, že není "aktivní". V takovém případě tam naleznete i tlačítko "Ověřit kartu" (nebo nějak podobně).

  Pokud toto nové ověření nepomůže, jde o systémovou chybu. Nám se v těchto případech osvědčilo zadat novou kartu, starou odstranit a pak tam tu starou opět přidat a novou odstranit.

  Snad jsem Vám pomohl.

  Ondra Hnát

 33. Lada | 24. září 2013

  Dobrý den,
  nevím, zda se zde tato otázka již řešila, ale zatím jsem jí nikde nenašla. Spravuji jako manažer přes svůj soukromí účet firemní stránky a ráda bych si nastavila fakturaci pro platbu reklamy.
  Samozřejmě nechci platit na fb svou soukromou kartou. Dá se tedy v mém rozhraní nastavit platba z firemní karty? Není, zde pak rozdíl ve fakturách? Je vůbec nějaký rozdíl v sekci platby u firemního účtu a osobního?

  Moc děkuji za odpověď

 34. Ondřej Hnát | 24. září 2013

  Dobrý den, Lado,

  v tomto případě máte možnost se buď obrátit na zástupce Facebooku a založit si reklamní účet (což moc nedoporučuji).

  Nebo můžete vytvořit "falešný" profil uživatele, který bude správcem zmíněné stránky a ke kterému připnete firemní kartu. Toto je asi nejjednodušší a nejrychlejší krok.

 35. Petra | 24. září 2013

  Lado,
  to je přesně můj problém. Mám soukromý účet a platím firemní kartou. Problém je ten, že na faktuře je furt moje jméno, nikoliv jméno společnosti, jejíž stránky spravuju.
  Řešení jsme nenašli :-(

 36. Jakub Kučmaš | 25. listopadu 2013

  Dobrý den, jak to tak tu pročítám, tak odpověď na mojí otázku patrně ještě nepadla.

  Pracuji jako markeťák pro jednu firmu, spravuji FB firemní profil a nyní i v rámci diplomové práce bych potřeboval otestovat účinnost reklamy na FB. Vzhledem ke komplikacím s fakturací budu vše platit ze soukromého účtu.

  Mám tedy při tvorbě reklam zaškrtnout, že si nekupuji reklamy pro obchodní účely?
  Jde mi o to, že utracené prostředky nechci nárokovat účetně ve firmě. Jedná se pouze o mojí vlastní iniciativu.

  Jak bych měl tedy postupovat při tvorbě reklam?

  Děkuji za odpověď a přeji hezký den
  JK

 37. Ondřej Hnát | 25. listopadu 2013

  Dobrý den,

  ideální bude, když do osobního účtu zadáte svou vlastní kreditní kartu (či PayPal) a zaškrtnete, že neinzerujete pro obchodní účely. Pak by vše mělo být v pořádku.

  Přeji pěkný den,

  Ondra Hnát

 38. Gabriel J. Melena | 9. ledna 2014

  Nepomohl by mi někdo zkušený ohledně vytváření nabídek na stránkách FB? Jsme s kolegyní víceméně po škole, tak by nám to hodně pomohlo. Kdyžtak mi písněte na mail spravceit(at)elim.cz.

 39. Zdeněk Domáček | 9. ledna 2014

  Dobrý den Gabrielo,
  nastavit Nabídku můžete v https://www.facebook.com/ads/create/ po kliknutí na Využité nabídky.

  Zde nastavíte její parametry a případně rozpočet na propagaci. Všechny další informace o nabídkách můžete zjistit například z oficiální nápovědy Facebooku na https://www.facebook.com/help/184217158375330/

  Hezký den,
  Zdeněk D.

 40. Vlado | 17. března 2014

  Dobrý den som študent a tiež som si dal zvýrazniť jeden príspevok na mojom fanpage je to brané ako reklama? Som fyzická osoba žiaden podikaťel ani nič aj mna sa týka DPH??

 41. Ondřej Hnát | 18. března 2014

  Dobrý den,

  ano, ze zákona každá osoba odebírající a platící za služby ze zahraničí je povinna se registrovat jako identifikovaná osoba k DPH, viz například tento článek: http://www.jakpodnikat.cz/adwords-dph.php

Máte k článku výhrady? Dejte to autorovi sežrat!

  (nebude nikde zveřejněn)
Položky označené hvězdičkou jsou povinné