5 tipů pro optimalizaci PPC kampaní

Má vaše kampaň skvělé výsledky ale vy víte, že by mohly být lepší? Podívejte se na několik zaručených triků, na některý z nich jste určitě zapomněli!

Existuje spousta postupů, které pomohou zlepšit výkon kampaně. Každý z nich může být tím jedním procentem zlepšení, která dohromady mohou znamenat významný posun směrem k super výkonu. Pro začátek si ukážeme 5 základních postupů.

Přidejte vylučující položky

Ve vyhledávání se k vyloučení klíčových slov inspirujte v reportu vyhledávacích dotazů, v kontextu vylučte weby a umístění, které vykazují špatné výsledky. Ve vyhledávání si ale dejte pozor na vyloučení slov, která vytváří cenné asistující kliky nebo imprese. Pro identifikaci těchto klíčových slov pomůže tzv. re-atribuce konverzí. O re-atribuci si můžete detailněji přečíst v prezentaci z SDS 2011 od Honzy Zdarsy.

image

Vylučující klíčová slova na úrovni sestavy

Čleňte kampaně geograficky

Zvyky a potřeby lidí se liší na tak podrobné úrovni jako jsou kraje. Zkuste kampaně rozdělit právě dle krajů a uvidíte, že se budou konverzní poměry lišit o desítky procent. Méně výkonné oblasti potom budete moci z cílení zcela vyloučit.

image

Cílení na regiony v Skliku

Využívejte rozšíření reklam

Rozšíření o adresu nebo vnořené odkazy mohou výrazně zvýšit CTR reklam, to zvedne skóre kvality a voila, dosáhnete levnějších konverzí. Adresa u reklamy filtruje uživatele, kteří nespadají do vašeho cílového regionu, navíc můžete adres použít víc a uživateli se zobrazí ta nejbližší. Vnořené odkazy zase umí uživateli usnadnit provedení konverze.

image

Vnořené odkazy a adresa v jednom jedné reklamě

Optimalizujte texty

Do textu PPC reklamy se nevejde mnoho informací, je proto třeba zvážit, jestli v textech chcete vyzdvihnout výhody vašeho produktu, nebo spíše odradit nerelevantní zákazníky a tím zlepšit konverzní poměr, byť za cenu nižšího CTR. Často totiž není možné koukat na počet konverzí, ale hlavně na jejich kvalitu. Tento problém je častý například u půjček, kde obvykle není problém i z kontextu získat stovky velmi levných konverzí, poptávky ale ve finále nejsou dost kvalitní k uzavření smlouvy.

Optimalizujte pozice dle jejich výkonu

Při propojení AdWords s Google Analytics není nic jednoduššího, než vyreportovat konverzní poměr reklamy dle pozice jejího zobrazení. Google nám sice sebral možnost nastavit preferovanou pozici reklamy, stále se ale dají použít automatická pravidla tak, aby se reklama zobrazovala převážně na zvolené pozici.

image

Konverzní poměr dle pozice

Optimalizačních postupů samozřejmě existuje mnohem víc a každý specialista sází na něco jiného. Neberte tedy tento souhrn jako pokus o ucelený návod pro optimalizaci kampaní, protože to je spíše téma pro knihu, než na krátký článek :).

  • Celkový průměr hodnocení: 2.6 z 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

23. srpna 2011

Zaujal vás článek? Sdílejte ho.

Máte k článku výhrady? Dejte to autorovi sežrat!

Zatím nikdo nepřidal komentář. Buď první!

  (nebude nikde zveřejněn)
Položky označené hvězdičkou jsou povinné