Instagramové novinky a pravidelná měsíční dávka emocí

Testování Carousel Ads, novinky, TOP 10 nejoblíbenějších IG profilů českých fanoušků a na závěr pravidelná dávka profilů k follownutí. Další díl instagramového okénka je tady.

Není to tak dávno, kdy jsem psala o tom, že Instagram bude do provozu nasazovat Carousel Ads. No a už je to tady a jak Instagram už avizoval, nahrát můžete až čtyři fotky a nechybí ani call to action buttonek. Zkoušeli jsme pustit Carousel ads na oba kanály na FB i Instagram a tady jsou výsledky.

Investovaná částka byla 200 Kč a reklamy jsme nechali zobrazovat v kanálu vybraných příspěvků, v mobilním kanálu a také na Instagramu. Na IG jsme posbírali 172 lajků oproti tomu na FB jen 10, 1 sdílení a dosah byl 8714 uživatelů.

image

Naše první Carousel Ads měla úspěch!

Co IG chystá?

Popularita Instagramu mezi brandy stále roste a s tím také roste poptávka po možnosti spravovat více profilů najednou a Instagram na tuto poptávku reaguje. Momentálně je v testovacím režimu možnost spravovat více IG účtů z jednoho nástroje. Nová appka totiž umožní přidat více účtů přímo v hlavním menu a pak můžete přidávat příspěvky z jednoho místa na různé účty. Novinka bude fungovat zatím jen na Android, což teda jako iPhoňák nechápu, ale ok.

Český Instagram a čísla

Internetový server newsfeed.cz zveřejnil v polovině listopadu data z českého Instagramu. A jak to momentálně na IG vypadá? Instagram už má 600 tisíc aktivních českých uživatelů a více ho sjíždějí ženy než muži. Nejsilnější skupinou jsou uživatelé ve věku 18-24 let a dále 25-34 let, více na IG chodíme z Android zařízení než z iOS, rozdíl je zhruba 10 %. Jsme dokonce na této sociální síti aktivnější než je globální průměr a na závěr informace, která nikoho moc nepřekvapí, neděle je z hlediska aktivity tím nejlepším dnem.

A co myslíte, že Češi na IG nejvíce sledují? Tady je TOP 10:

 1. @instagram
 2. @leosmares
 3. @gogomantv
 4. @terihodanova
 5. @bennycristo
 6. @petrlexa
 7. @majkspirit
 8. @shopaholicnicol
 9. @gabriellehecl
 10. @expl0ited_

A co v prosinci zasledovat?

1. Sexy chlapi a ještě s roztomilými pejsky? To chcete, takže lajkněte profil @hotdudeswithdogs.

image

Zdroj: instagram.com/hotdudeswithdogs

2. Yoko Ono má své příznivce i početnou skupinu haters, ale upřít se jí určitě nedá styl a šarm, který má tato dáma s kloboukem ve svém babičkovském věku. No, mrkněte sami @yokoonoofficial.

image

Zdoj: instagram.com/yokoonoofficial

3. Milujete děti hlavně, když nejsou vaše? Pak zalajkujte @fashionkids, protože to je fakt sweet.

image

Zdroj: instagram.com/fashionkids

4. Máte rádi cider, tak zasledujte profil @strongbow_cz, Nejen, že se na něm soutěží, ale také se dozvíte, jak se se Strongbow v zimě zahřát! Tak šup, tenhle profil je totiž #uplnenejvic!

image

Zdroj: instagram.com/strongbow_cz

5. Je libo skvěle padnoucí oblek? Nejvíc fashion inspirace pro každého accounta je Raro Mararo, zakladatel značky Mararo, který patří k nejlépe oblékaným mužům na světe a jeho instáč @mararomrraro je plný fresh byznys obleků.

image

Zdroj: instagram.com/mararomrraro

xoxo, Síma

Jedeme instagramový bomby!

 • Celkový průměr hodnocení: 5.0 z 5
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

30. prosince 2015

Zaujal vás článek? Sdílejte ho.

Máte k článku výhrady? Dejte to autorovi sežrat!

Zatím nikdo nepřidal komentář. Buď první!

  (nebude nikde zveřejněn)
Položky označené hvězdičkou jsou povinné