První pomoc pro PPC, sociální média, SEO a marketing na internetu od Sun Marketing

Nejnovější bleskovky

Mobilní branding od R2B2 nyní s funkcí Click 2 Call

Společnost R2B2 představila další nový formát pro RTB reklamu. Tentokrát se jedná o variantu jejich dříve představeného formátu 500 x 200 px (brandingu) pro mobilní zařízení. Nyní však po prokliknutí reklamy nedojde k přesměrování na web inzerenta, ale rovnou k vytočení telefonního čísla. Stejně jako v případě reklamy směřované na web, je možné reklamu zobrazovat na webech iDNES.cz, Lidovky.cz, Nova.cz, iPrima.cz, Expres.cz, Extra.cz, nebo Echo24.cz.

Pro usnadnění vytvořili v R2B2 šablonu pro Adform, do které stačí pouze doplnit vlastní kreativu a nahrát do systému. Není tedy potřeba žádných složitých úprav, jen banner o rozměru 500 x 200 px.

image

Mobilní branding od R2B2 s funkcí Click 2 Call

Jirka Pokorný

25. srpna 2016

Dvakrát více produktů v Carousel Ads

Facebook v těchto dnech přišel z další supr novinkou. Zatímco dosud jsme mohli tvořit maximálně 5 obrázků v rámci Carousel Ads, nyní je možné přidat až 10! Možnost přidání karty s profilovým obrázkem vaší stránky samozřejmě zůstává.

image

Carousel Ads

Koukněte do svých účtů a zkuste inzerovat jednou tolik nabídek.

Pavla Korenčíková

23. srpna 2016

Nechte se ověřit na Twitteru!

Důvody, proč bílou fajfku v modrém obláčku uživatelé chtějí, je mnoho. Pro někoho jde o ochranu jejich zájmu v online světě, pro někoho o určitý typ sociálního statusu. Doteď bylo udělování verifikace spíš náhodné a nikdo pořádně nevěděl, kdo to dostane a kdo ne. Nově však může dostat verifikační fajfku každý!

Požádat můžete zde. Twitter však žádá, abyste si správně nastavili profil, bez čehož je vaše šance na verifikací velmi malá.

image

Levan Kezua

22. července 2016

Odkazy na podstránky nově v Google Analytics

Používání odkazů na podstránky je dnes v rámci inzerce ve vyhledávací síti považováno za naprostý standard. Doposud byly výsledky tohoto rozšíření viditelné pouze v jednotlivých reklamních systémech, což při vyhodnocování kampaní v Google Analytics nebylo příliš pohodlné. S tím je ale nyní konec, Google Analytics nově zpřístupnil statistiky tohoto rozšíření v rámci Adwords přímo ve svém rozhraní.

image

Odkazy na podstránky nově v Google Analytics

Je vidět, že se nám Google opravdu snaží naši práci (nejen) s vyhodnocováním kampaní postupně usnadňovat. Taky už se těšíte na to, co přijde příště?

Bára Šumná

7. dubna 2016

Drafts & Experiments v AdWords

V AdWords je nyní ve vybraných účtech dostupná novinka Drafts čili Koncepty.

Díky nim můžeme nyní jednoduše testovat změny v nastavení, změřit výsledky, a pokud budou pro nás pozitivní, tak je rovnou také aplikovat do kampaní.

Vezměme si, že chceme zkusit navýšit bid na mobily nebo zkusit jinou bid strategy pro kampaň, ale nejdříve bychom chtěli otestovat, jak se změny budou chovat.

Díky Drafts & Experiments můžeme vytvořit koncept neboli kopii existující kampaně, nastavit změny, které chceme otestovat, a poté z konceptu kampaně vytvoříme experiment, kde nastavíme, jakým podílem se bude dělit rozpočet mezi existující kampaň a experimentální kampaň. Nastavíme si období, po jaké chceme mít experiment spuštěný, a můžeme spouštět.

Pozor - funkce je zatím dostupná pouze pro "search" kampaně.

image

Kde funkci najdete? Musíte být na úrovni (vyhledávací) kampaně

image

Vyhodnocení experimentu

Další přínosná novinka, která nám ulehčí rozhodování, co spustit, co ne a jak naše kampaně opět o něco vylepšit.

Lukáš Jirát

2. února 2016

Sklik rozšiřuje zájmy o koupi o nové kategorie

Sklik včera uveřejnil na svém oficiálním blogu novinku. Rozšiřuje zájmy o nové kategorie, nyní můžete cílit např. na nákladní a dodávkové pneu, přívěsy a návěsy či střešní nosiče a boxy v hlavní kategorii.

Celý seznam najdete v článku na Sklikovém blogu.

image

Sklik rozšiřuje zájmy o koupi o nové kategorie

Tomáš Smetka

1. prosince 2015

Viditelnost reklam v Obsahové síti Google

Každého správného inzerenta zajímá, kolikrát se jeho reklama uživateli skutečně zobrazila (byla pro něj viditelná). V minulosti jsme měli v AdWords možnost zjistit celkový počet zobrazení, ale nevěděli jsme, kolikrát reklamu uživatel skutečně viděl. Google dokonce uvádí, že 56 % všech reklam v Obsahové síti a 46 % všech video reklam není pro uživatele viditelných, protože se zobrazují mimo viditelnou část stránky. Nyní najdeme v AdWords tři novinky, které tento problém řeší.

image

Zdroj: httpool.com

vCMP – Platba za tisíc viditelných zobrazení

Veškeré kampaně, které využívají cenovou nabídku CMP, jsou nyní tzv. vCMP. Malé v před CMP značí viditelnost. Inzerent tedy nyní už platí pouze za imprese, které uživatel skutečně viděl.

Nová forma cappingu

Capping slouží k omezení frekvence zobrazení reklamy stejnému uživateli. Dříve jsme mohli omezit pouze počet celkových zobrazení, ale ne počet viditelných zobrazení. Nyní se už veškeré omezení frekvence týká pouze viditelných zobrazení, tedy imprese a ty, které uživatel neviděl, se do limitu zobrazení nepočítají.

Tři nové statistiky

Tyto nové metriky vám přinesou lepší přehled o výkonnosti jednotlivých kreativ a umístění, takže můžete i lépe optimalizovat vaše kampaně.

Petr Šedivý

19. listopadu 2015

Pojďte s námi na 8. Affiliate konferenci

Stali jsme se partnerem 8. Affiliate konference, která se koná ve čtvrtek 5. 11. 2015 v sále Františkánského kláštera na adrese Jungmannovo nám. 18, Praha 1. Díky tomu od nás můžete využít slevu 200 Kč při koupi lístku na tuto akci. Stačí u registrace zadat kód jungmanak8AK a zlevněná vstupenka je vaše.

A jaký vás na konferenci čeká program? O své zkušenosti a dojmy z fungování affiliate programu se podělí úspěšné české a zahraniční e-shopy. Těšit se můžete i na témata týkající se copywritingu nebo Facebook reklamy. Přednášet budou například Michal Hanáček (Pilulka.cz), Michaela Mužíková (365coptriku.cz), Jiří Pokorný (Sun Marketing) a další.

Co se na konferenci dozvíte?  

Pořadatelem konference je VIVnetworks.com - exkluzivní zástupce affiliate sítě CJ.com pro CZ, SK, PL a HU. Více informací a program najdete na www.affiliatekonference.cz.

Načerpejte nové informace, kontakty a nechte se inspirovat. Těšíme se na vás!

Iveta Oršulíková

21. října 2015