Spouštíme nový web a jsme na něj opravdu pyšní!

Digichef

Už si ani nevzpomenu, kdy jsme se začali zaobírat otázkou náhrady našeho „startupového“ webu takovým, který by odrážel kvalitu stránek, které připravujeme pro klienty. Jisté je, že nový web Sunu v jeho současné podobě jsme začali plánovat v březnu tohoto roku. A jak to tak u interních projektů bývá, na seznamu priorit se dlouhou dobu krčil schovaný až na konci.

image

Naše nová průvodkyně

Intenzivně jsme na webu začali pracovat až na začátku prázdnin, kdy byly standardně zpracovány vstupní analýzy požadavků a cílů, stanovena kritéria úspěšnosti a vypracována kompletní specifikace celého řešení. Vše jsme pečlivě zkalkulovali a mohlo se začít se samotným návrhem stránky od informační architektury přes návrh uživatelského rozhraní a grafické podoby webu až po samotnou implementaci. Nezanedbali jsme ani uživatelské testování. Po dlouhé době se tak kovářova kobyla konečně dočkala!

image

Nový web Sunu

Web jsme vyvinuli v našem klonu CMS systému Refinery, který běží na Railsech 3. Usilujeme na něm o skloubení informačně hodnotného obsahu, snadno použitelného uživatelského rozhraní a co největšího odrazu naší image. Sunní web byl také posledním místem, které neodpovídalo našemu novému korporátnímu designu. Tímto je tedy jeho změna dokonána.

image

Staré a nové logo Sunu

Na vývoji se kromě lidí ze Sunu podíleli velkou měrou také naše sesterské firmy - Smart Media (Josef Šimánek a Erich Kaderka) a Meebio (Michal Brtníček). Řadu cenných podnětů k obsahu nám poskytl Marek Prokop. Fotky sunních lidí, které na webu najdete, nafotil Jirka Chomát.

Všem, kteří se na vývoji našeho nového webu jakkoli podíleli, bych chtěl touto cestou velice poděkovat!

Nyní nás čeká období, ve kterém budeme sbírat zpětnou vazbu od uživatelů a web dále vylepšovat. Budeme vděční za jakékoli vaše připomínky, které nám napíšete do kontaktního formuláře přímo na webu nebo do diskuse pod tímto článkem.

  • Celkový průměr hodnocení: 5.0 z 5
  • 5.0
  • 5.0
  • 5.0
  • 5.0
  • 5.0

22. září 2011

K článku již nelze přidávat další komentáře.

  1. martin | 22. září 2011

    doporucoval bych odstranit stiny(?) u pisma. pri oznaceni textu stin znacne ztezuje cteni - text pusobi rozmazane. jinak design neni spatny, jen me pripomina artisteer template Communico