Nepoužívejte Google+ jen jako "další Facebook"

Digichef

Možná si říkáte, proč být na Google+, když jsou všichni na Facebooku. Na Google+ navíc lidé často pohlížejí jako na sociální síť ajťáků a geeků. Jeho využití pro váš byznys však má smysl. Pojďme se podívat, jak Google+ podpoří vaše PPC kampaně a SEO.

Na úvod dvě důležitá čísla

 • V dubnu 2012 hodnotilo 40 % inzerentů Google+ jako „užitečný až kritický“ pro jejich business.
 • Webové stránky používající tlačítko +1 generují 3,5x více návštěv uživatelů Google+ než ty, které ho nemají.

Zdroj: HubSpot blog

image

Jak Google+ pomáhá PPC a SEO.

Dopad využívání Google+ na PPC

Je jasné, že Google chce svou sociální síť náležitě rozjet a podporuje ji. Nabízí proto mnoho výhod právě ve spojení s PPC reklamou ve vyhledávání.

Tím, že ho můžete provázat se svou reklamní kampaní v AdWords, získáváte skvělou příležitost k většímu odlišení svých inzerátů.

K inzerátům můžete přidat další řádek (tzv. sociální rozšíření), který informuje hledající, kolika lidem se vaše stránka na Google+ líbí. Myslíte, že je to k ničemu? Z mnoha experimentů vyplynulo, že inzeráty obsahující takovou informaci mají o 5 až 10 % lepší CTR.

Pěkné, že?

A jen tak mezi námi, za klik na „+1“ na AdWords reklamě nezaplatíte ani korunu.

Nejde však pouze o řádek navíc a lepší CTR. Pokud se vaše společnost dobře profiluje, hodnocení +1 budou přibývat. Toto doporučení se pak zobrazí ostatním kontaktům daného uživatele po celém webu ve formě poznámky. Také jej uvidí všichni, kteří si daný obsah, stránku či zmínku na webu budou prohlížet.

Každá +1 vám pomůže odlišit se.

Lidé slyší na recenze. To už praxe mnohokrát prokázala. Když uvidíte, že se nějaký web líbí stovkám či tisícům jiných lidí, budete v něj mít větší důvěru a existuje větší pravděpodobnost, že se na něj podíváte také.

Vaše důvěra bude ještě vyšší, pokud uvidíte, že se web líbí vašim kontaktům z Google+ kruhů. Toto je pravý sociální dopad Google+ na vaši webovou stránku.

Dopad využívání Google+ na SEO

Google+ má pozitivní dopad i na vzhled výsledků přirozeného vyhledávání.

Pokud na svou firemní Google+ stránku pravidelně přispíváte, pak se v přirozeném vyhledávání po pravé straně nahoře zobrazí Google+ zápis vaší stránky - informace o tom, kolik uživatelů má vaši stránku v kruzích a jaké jsou vaše poslední příspěvky. To také není zanedbatelné, nehledě na to, že za to samozřejmě nic neplatíte.

Je to další cesta, jak více zviditelníte svou webovou stránku. A třešnička na dortu: pokud bude vyhledávací dotaz dostatečně relevantní a vy budete mít nárok na zobrazení Google+ zápisu, tento zápis přepíše první 3 AdWords reklamy po pravé straně.

Můžete tak do značné míry zabránit konkurenci, aby se zobrazovala na vaše brandová klíčová slova.

Jak známo, Google odměňuje relevanci. Být na Google+ proto pomůže i vašemu SEO. Pokud vaši stránku hledá někdo, kdo má v kruzích známého, který si vás přidal do kruhů, zobrazíte se ve vyhledávání výše.

A aby toho nebylo málo, stránky na Google+ (nebo weby s ní propojené), budou ve vyhledávání indexovány mnohem rychleji a odkazy s hodnocením +1 budou mít vyšší PageRank.

Co pro to stačí udělat?

Tři kroky.

 • Založit a nechat si ověřit pravost firemní Google+ stránky a propojit ji s webem.
 • Propojit Google+ stránku s AdWords a získat 100 hodnocení +1 pro zobrazování sociálního rozšíření u PPC reklam.
 • Pravidelně přispívat na Google+ stránku pro zobrazování Google+ zápisů v přirozeném vyhledávání.

Když uvážíte, že efekty mohou být jen pozitivní a investice do implementace je téměř nulová, vyjde vám, že prodělat nemůžete.

Pořád se vám to nezdá? A co když vám řeknu, že vaše konkurence zatím pravděpodobně na Google+ není a vy máte skvělou příležitost se pořádně vyprofilovat, aniž by vás právě konkurence dusila? To zní přeci dobře, ne?

Věřím, že v budoucnu bude využívání Google+ ještě výhodnější.

 • Celkový průměr hodnocení: 5.0 z 5
 • 5.0
 • 5.0
 • 5.0
 • 5.0
 • 5.0

12. února 2013