Paintball

Digichef

Naši tradiční první středu v měsíci jsme se tentokrát rozhodli spojit s akcí pro klienty a vyrazili do vinného sklepu…na paintball! V pořadí již třetí sunní paintballový turnaj se uskutečnil na krytém hřišti v katakombách na Náměstí Bratří Synků. Díky kompletně zastřešenému hřišti i zázemí jsme se mohli řádně vydovádět, ačkoli venku sněžilo a teplota se pohybovala kolem 10 stupňů pod nulou.

Plán začít v šest hodin večer vzal za své ve chvíli, kdy jsme krátce před půl sedmou seděli v zázemí hřiště připraveni k boji ve třech. Kolaps pražské dopravy byl právě na maximu a jako nejlepší řešení transportu z našich kanceláří a kanceláří klientů na místo konání akce se zpětně jeví sněžnice nebo sáňky.

image

Organizátoři našeho „střeleckého“ večera nás rozdělili na dvě poloviny (teroristé vs. policisté), rozdali nám rozpoznávací pásky na ruce, masky, zbraně a šlo se na věc. Většina z nás čekala neřízenou řežbu, měli jsme však připravený speciální teambuildingový scénář. Každá mise se nejprve detailně probrala – odkud přijdou protivníci, jaká zákoutí musíme obsadit, kde je můžeme nejlépe překvapit a podobně. Každý dostal při plnění mise svůj úkol, toho se držel a fungovali jsme jako jeden tým. Za propracované scénáře patří organizátorům velký dík, organizace byla bezchybná!

image

Jediný zádrhel se objevil ve chvíli, kdy se jednomu z „teroristů“ rozbila bomba, kterou jsme měli umístit. Po pádu na zem najednou přestala odpočítávat čas do zničující exploze, na kterou jsme se všichni (až na druhou polovinu, která ji měla zneškodnit) tak těšili! Jeden z organizátorů však situaci s nasazením vlastního života vyřešil a stal se sám bombou. Při odpočtu sice nevydával tak pronikavý zvuk, ale obětavost se cení.

Každá skupina si zahrála 3 scénáře v roli policistů a následně ty samé v roli teroristů. Zvláštní je, že teroristé pokaždé vyhráli :). Po skončení posledního scénáře došlo na závěrečnou bitvu, jejímž účelem bylo vystřílení zbylých kuliček. Předchozí promyšlené strategie při obsazování určitých části hřiště byly rázem zapomenuty. V masivní přestřelce, která se v tu chvíli strhla, nebylo jednoduché se vyznat a nejednou se stalo, že člověk nastřílel plnou dávku do svých vlastních řad.

image

Po 4 hodinách hraní jsme se všichni rozlámaní, unavení a mnohdy v obličeji načerveno obarvení pomalu rozešli do svých domovů. Někteří si paintball zahráli poprvé v životě a byli nadšení, na své si však přišli i (doslova)ostřílení borci. Sunní lidi skvěle doplnili střelci z řad klientů. Všichni hráli na maximum a je víc než pravděpodobné, že tento turnaj nebyl poslední!

  • Celkový průměr hodnocení: 4.8 z 5
  • 4.8
  • 4.8
  • 4.8
  • 4.8
  • 4.8

9. prosince 2010