Placeit: tvořte realistické screenshoty vašich produktů snadno a rychle!

Digichef

Pokud jste například tvůrcem webových stránek či mobilních aplikací určitě jste už několikrát přemyšleli nad tím, jak zasadit vaše grafické návrhy do zařízení v reálném prostředí. Můžete vzít tablet či notebook, odnést ho na pěkné místo, otevřít v něm příslušnou grafiku a celé to vyfotit. Zabere to spoustu času a výsledek nemusí být vždy perfektní. Co kdybychom vám ale řekli, že to jde i jinak?

Není tomu tak dávno, co jsem narazil na Placeit – online aplikací, která výše zmíněný problém řeší naprosto dokonale a skvěle tak může posloužit jak výše zmíněným tvůrcům webu, tak i všem, kteří mají co dočinění s tvorbou obsahu.

Princip je jednoduchý. Vezmete fotku, screenshot z aplikace, případně URL vašeho webu, vyberete zařízení, na kterém chcete svůj web prezentovat, kliknete na „nahrát“ a máte hotovo. Vybírat můžete z obsáhlé galerie stovek fotografií s nejpoužívanějšími zařízeními všech platforem (tablety, notebooky, smartphony, PC...) v různých prostředích (kancelář, restaurace, obývák, ale třeba také tělocvična či interiér auta). Telefony, notebooky a spol. to navíc zdaleka nekončí, svou tvorbu můžete zasadit například i do billboardů, na titulní stránky časopisů, nebo do obrazů v galeriích.

image

Úvodní stránka

A když vás statické fotografie omrzí, můžete využít jinou zajímavou vychytávku. Vybrané fotografie mají pohybující se prostředí (jezdící eskalátor v nákupním centru, blikající světla na ulici atd.), což výsledné prezentaci vašeho produktu může dodat ještě větší punc originality. U fotografií, kde zařízení drží člověk, lze zase nastavit, v jaké poloze má mít prsty, aby například nezakrývaly důležité prvky obrázku. Možností je opravdu velké množství, takže se vám fotografie časem rozhodně neokoukají.

image

Vkládejte své webové stránky do fotografií reálných zažízení snadno a rychle

Čekáte háček? Čekáte správně. Placeit je jedinečný. Nemá konkurenci. A je také docela drahý. K dispozici máte tři možnosti. Buď si předplatíte jeden z měsíčních tarifů ($29 za 9 fotek, $99 za 28 fotek, případně $299 za 82 fotografií), nebo fotografie zaplatíte jednotlivě (od $5 do $12 dle velikosti). Třetí možnost je pak vhodná spíše jen na vyzkoušení, Všechny fotografie z Placeit lze totiž stáhnout zdarma, maximálně však v rozlišení 400x300 px, což je na chlubení se před klientem žalostně málo.

image

Vkládejte své webové stránky do fotografií reálných zažízení snadno a rychle

Suma sumárum, Placeit je služba, která vám ušetří mraky času a jako bonus dodá prezentacím vaší tvorby šmrc. Ano, většinu z výše popsaného si můžete udělat sami – ať už ve Photoshopu, nebo vzít foťák a jít fotit ven. Komu by se ale chtělo trávit hodiny de facto zbytečnou prací, když stejný, ne-li lepší, výsledek máte k dispozici na pár kliknutí myší :-).

  • Celkový průměr hodnocení: 5.0 z 5
  • 5.0
  • 5.0
  • 5.0
  • 5.0
  • 5.0

27. května 2014