Google Fashion Event: Jak propagovat módní značky na internetu?

Digichef

O tom, že je dnes možné pomocí eshopů efektivně prodávat obuv či oblečení přes internet, již asi pochybuje málokdo. Ale co takhle pomocí internetu zvýšit návštěvnost v kamenných prodejnách? A co takhle v těch prodejnách zvýšit tržby? A jde to i u luxusních značek? Hned v úvodu vám to prozradím. Ano, jde to! Přesně kolem těchto otázek se totiž točil nedávno proběhlý Google Fashion Event.

Po úspěšných akcích Think export with Google a Google Travel Event, které se zabývaly online marketingovou podporou firem z oblasti exportu a cestování, tu máme další akci. Tentokrát jsme se s Googlem zaměřili na módu. Akce se odehrála v industriálním prostředí Vinohradské galerie Pavilon a měla pro nás již klasický průběh.

Program konference

Po úvodním slovu marketingového ředitele Google Petra Šmída, se spustil kolotoč prezentací. Postupně se ke slovu dostávali Petr Nádvorník (Google), Pavlína Louženská (H1.cz), Dan Kafka (Fragile Media), Ondřej Klega (Acomware) a jako zlatý hřeb podvečera naše Sandra Gligić. Všichni společně bavili publikum čítající přibližně 20 firem z oblasti módního oblečení, obuvi, doplňků či klenotů. Součástí programu byly již tradičně odborné konzultace v oblasti online marketingu, čehož pozvané firmy hojně využívaly. Google si k této příležitosti ve spolupráci s Millward Brown připravil výzkum trhu, který dokládá výhody spolupráce s profi online agenturami.

image

Výhody spolupráce s profi agenturami

Jako třešinku na dortu měl Google pro zájemce připravenou možnost zkusit si na vlastní kůži, jak fungují nové Google Glass.

Výhody YouTube kampaní

Ještě zajímavější však byly poznatky z jednotlivých prezentací. Věděli jste například, že v cílové skupině do 35 let zasahuje YouTube téměř stejné množství lidí jako největší česká televizní stanice? A tím teprve začínáme. Výhody inzerce na YouTube oproti televizní reklamě ve své prezentaci hezky vystihl Petr Nádvorník.

image

Co všechno nabízí YouTube reklama?

  • Na YouTube se platí jen za dokončená zhlédnutí reklamy. Pokud někdo reklamu přeskočí, nic vás to nestojí.
  • Pomocí YouTube videí dosáhnete vyššího zaujetí. YouTube video reklama může být interaktivní.
  • Pokud někdo přes video proklikne na váš web, je to přivedená návštěva navíc zdarma.
  • Reklamu na YouTube můžete přesně cílit dle témat, zájmů i sociodemografických parametrů.

To vše za výrazně nižší cenu než při televizní kampani.

Případová studie

Právě cenová dostupnost těchto reklamních formátů byla žhavým tématem akce. Podrobně se jí věnovala i naše prezentace o kampani pro GrandOptical.

image

Sany v akci

Jak velký je asi potřeba rozpočet, abyste udělali kvalitní YouTube kampaň? Sto tisíc? Dvě stě tisíc? Kdepak. Do začátku vám postačí třeba i 30 000 Kč. A co za tyto peníze očekávat? Kupodivu celkem dost. U GrandOpticalu jsme dosáhli 370 000 zhlédnutí videí s průměrnou cenou nižší než 10 haléřů za zhlédnutí. Příjemným bonusem bylo více než 25 000 prokliků na webové stránky a zvýšené obraty v kamenných prodejnách v průběhu kampaně.

Závěrem

Akce se rozhodně povedla a v neformálním duchu inspirovala k novým marketingovým možnostem. Vedle YouTube reklamy se často skloňovaly i nové interaktivní formáty, jejich využití a praktické příklady. Přehledně všechno shrnout by asi vydalo na více článků, ale kdo by měl zájem, rád se s vámi podělím o informace v komentářích.

  • Celkový průměr hodnocení: 4.38 z 5
  • 4.38
  • 4.38
  • 4.38
  • 4.38
  • 4.38

2. července 2014