Infografika: svět sociálních sítí v roce 2014

Digichef

Počet uživatelů sociálních sítí roste každým rokem a rok 2014 není výjimkou. No a protože samotná čísla jsou docela nuda, pojďme si to pěkně shrnout v infografice od Womanhood.

Určitě nikoho nepřekvapí, že světovou sociální sítí číslo 1 je pořád s obrovským náskokem Markovo modré impérium, Facebook. Sociální síť, kterou ještě před 10 lety znali maximálně vysokoškoláci z Bostonu a přilehlého okolí, aktuálně používá 1,3 miliardy lidí po celém světě. Na pomyslných stupních vítězů pak ještě stojí Twitter (645 milionů) a Google+ (320 milionů).

image

Počty aktivních uživatelů sociálních sítí

Jak již bylo řečeno, výše zmíněná čísla příliš nepřekvapí (snad jen Google+, kde bych těch 320 milionů aktivních uživatelů opravdu rád poznal). Daleko zajímavěji ale působí přehled slov, která pomáhají zvyšovat atraktivitu a sdílení na jednotlivých sociálních sítích. Nejvíce sdílení na Facebooku získávají příspěvky, které obsahují slova jako je inspirovat, bavit, říct, odeslat nebo varovat. Na Google+ se zase daří slovům vytvářet, zvyšovat, propagovat nebo objevovat.

image

Slova, kterými nejvíce zaujmete na Facebooku

Na Twitteru naopak nejvíc frčí slova zadarmo, sociální sítě či nový příspěvek na blogu. Pokud navíc přidáte prosbu o retweet, máte vyhráno! Největší terno na profesní síti LinkedIn pak uděláte s příspěvkem, který něco zlepšil a dodržel u toho termín i nízký rozpočet.

image

Slova, kterými nejvíce zaujmete na Twitteru a Google+

Teď, když už víte, jakými klíčovými slovy zaujmout, zbývá ještě vyladit správný čas publikace. Chcete-li mít opravdu šanci na úspěch proti algoritmům šíření příspěvků na Facebooku, zapomeňte na neděle večer a všední dny po osmé večerní. Úplně nejlepší jsou teď prý středy ve tři hodiny odpoledne. No ale protože po přečtení této infografiky začnou všechny stránky publikovat ve středu ve tři hodiny odpoledne, můžete se zase v klidu vrátit k neděli večer a všedním dnům po osmé večerní :-)

image

Nejvhodnější časy pro publikaci na Facebooku a Twitteru

U Twitteru je situace podobná, publikace odpoledne je sázka na jistotu. Naopak dopoledne žádný terno nečekejte, to tam ještě všichni spí. Na LinkedIn je to pak stejné jako v každé práci. V pondělí ještě nikdo nevnímá a v pátek nikdo nevnímá.

image

Nejvhodnější časy pro publikaci na LinkedIn

Tolik k tomu nejzajímavějšímu ze světa sociálních sítí pro rok 2014. Pokud patříte mezi fandy infografik, určitě si ji pročtěte celou nebo mrkněte na náš starší článek, ve kterém jsme se zaměřili na Facebookové soutěže a jejich výherce.

  • Celkový průměr hodnocení: 5.0 z 5
  • 5.0
  • 5.0
  • 5.0
  • 5.0
  • 5.0

9. září 2014