Sedmero největších profesních (de)formací account managerů

Digichef

Jak je známo, práce šlechtí ducha, formuje naší osobnost a občas ji také pěkně deformuje. Stejně jako má povolání hokejisty vliv na úbytek slovní zásoby (tak určitěěě), i u account managerů se dá dlouhodobě vypozorovat několik závažných změn.

Které z nich vás jako accounty zaručeně potkají?

1. Skoncujete s bannerovou slepotou

Dlouhá léta si online marketéři marně lámou hlavu, jak vyzrát na bannerovou slepotu. Lék je přitom tak jednoduchý. Staňte se account managerem a žádná reklama vás již nemine! Jako account budete reklamy vyhledávat. Budete klikat na bannery a kontrolovat jejich trackování. Ano, ta dlouhá změť čísel a písmen za lomítkem má nějakou logiku.

image

Zřejmě Facebooková kampaň na kávové kurzy :)

Jako Account budete vědět, proč se právě teď zobrazil tento konkrétní banner, co je to za nový formát reklamy a jestli je reklama vůbec správně cílená.

2. Stanete se masterem v zasedačkové turistice

Někdo cestuje po hradech a zámcích, někdo leze po horách. Vy budete mistry zasedačkové turistiky. Neunikne vám jediný office house v Praze. Budete vědět, kde je nejkrásnější výhled, kde mají nejlepší kávu, kde vás přivítá nejhezčí recepční a kterému místu se raději obloukem vyhnout.

image

Výletní den začíná. První zasedačka pokořena.

3. Začnete znovu koukat na televizi

A rozhodně to nebude tou skvělou programovou nabídkou. Naopak začnete vyhledávat pořady jako Ordinace v růžové zahradě nebo Cesty domů a budete v nich pátrat po jakémkoliv náznaku Product placementu. Budete s radostí čekat na reklamní bloky. To všechno jen proto, že víte, jak inzerentům můžete díky onlinu nabídnout něco mnohem efektivnějšího.

4. Začnou vás bavit nákupy

Nakupovat drogerii nebo potraviny je vopruz? Možná před pár lety. Na nákupu si budete připadat jako tygr na lovu. Vaší kořistí jsou nové firmy, které naleznete. Budete zběsile kontrolovat etikety produktů a hledat výrobce či distributora. Zděšená obsluha si bude častokrát myslet, že jste inspektor z Televizních novin nebo kontrola z ČOI.

image

Accounti na lovu. Asi si dovedete představit, co si o nás všichni ostatní myslí.

5. Pojedete si drsnej time management

Toho, jak je čas vzácný, si začnete vážit teprve ve chvíli, kdy ho máte nedostatek. Domlouvání schůzek, příprava na ně, jejich realizace, zadávání úkolů ostatním, jejich kontrola, posílání mailů, do toho čas od času nějaká konference, rodinný život, přátelé, spánek... Stihnout to všechno a kvalitně je celkem oříšek. Brzy proto začnete ovládat metody jako GTD nebo TO DO today. Na prokrastinaci není čas. Pojedete na 100 %.

image

Jedna čistě pracovní při workshopu s klienty.

6. Budete znát nové cool zkratky

Pamatujete na písničku od Ivana Mládka?

"Z PLR do MLR jel jsem přes ČSSR,
SNB mé DKW si stoplo na TK.
Mé DKW SPZ ABT 25 - 50
musí teďka na GO do ČSAO..."

Dnes jsou v kurzu jiné zkratky. Říkají Vám něco pojmy jako CPM, CTR, VTR, CPC, CPV, CPT, RTB, CPA, CPE, ER, PTAT, PPC, RMKT, PLA, DR, GA, GRP, TRP nebo třeba IMP? Jestli ne, nezoufejte, za chvíli je budete jako account sypat z rukávu :)

7. Získáte styl

Tahle změna je plíživá a ze začátku nenápadná. Začíná tím, že se slzou v oku dáte vale své sbírce košil s krátkým rukávem. Poté začnete jako správný gentleman nosit pod košilí tričko, ideálně v "neviditelné" tělové barvě. Najednou se přistihnete, jak si necháváte šít obleky na míru s vlastním monogramem. A když si budete zavazovat tkaničky u svých nových, ručně šitých polobotek z Anglie, gratulujeme, váš přerod v account managera je dokončen.

image

Kubee a jeho vystylovaný outfit.

A závěrem?

Je vidět, že práce accounta není lehký chleba a rozhodně to není pro každého. Něco o tom ví i Google. Když jsem si zkoušel vygůglit, jaký že ten život accounta je, raději mi doporučil reklamu na zorganizování svého pohřbu :)

image

Btw. Asi je v kampani nesprávně použito slovo "život" ve volné shodě. Někdo by to měl napravit.

Tak já zas frčím...

Kdo pofrčí se mnou?

  • Celkový průměr hodnocení: 4.5 z 5
  • 4.5
  • 4.5
  • 4.5
  • 4.5
  • 4.5

18. února 2015