„Jakou barvu mají tyto šaty?“ Otázka, která rozdělila celý sociální svět

Digichef

Tuhle aféru zaregistroval snad každý, kdo koncem února alespoň na chvíli otevřel internet. Všechen ten povyk začal u jedné matky, která poslala své dceři nepříliš kvalitní fotku šatů v obchodě. Ta nepoznala jejich barvu, sdílela to na svém profilu a odstartovala tak obrovskou diskuzi, která řešila jediné - jsou tyto šaty modro-černé, nebo bílo-zlaté?

Celý kolotoč se roztočil touto fotografií šatů na sociální síti Tumblr, kde mladá nevěsta požádala o pomoc se zjištěním jejich barvy. Příspěvku si jako první všiml Buzzfeed, no a už to jelo.

Celý sociální svět se v tu chvíli rozdělil na dva nesmiřitelné tábory. Jedni byli přesvědčeni, že jsou šaty bílo-zlaté, druzí naopak tvrdili, že se jedná o modro-černou kombinaci. Netrvalo to dlouho a do debaty se zapojily také celebrity. Svůj názor na Twitteru sdílela mezi prvními například zpěvačka Taylor Swift.

image

Taylor byla z celé situace evidentně zmatená.

Kdo se do sporu zapojil?

A Taylor Swift to samozřejmě neskončilo. K týmu bílo-zlaté se připojila hvězda televizní reality show Kim Kardashian. Zároveň také dodala, že její manžel Kanye West s jejím názorem nesouhlasí. Na své si přišli i tvůrci meme a markeťáci, kteří se z celé situace pokusili vytřískat maximum. A nutno dodat, že některým se to celkem povedelo.

image

50 odstínů šedi. Nebo ne?

image

V Heinekenu mají jasno.

image

Škoda se přidala na stranu modro-černého tábora.

image

Šokující odhalení.

Kde je pravda? Američtí vědci ve Facebooku zjistili, že...

... jde o optický klam, kdy každý z nás vnímá množství světla na fotografii jinak. Ano, jedná se o zcela šokující informaci, kterou ale ve Facebooku podpořili statistikou. Muži, mladí lidé a uživatelé sedící u počítače vidí většinou modro-černou. Ženy, starší lidé a ti, co se na obrázek koukali na smartphonu zase spíš bílo-zlatou.

image

Muži vs. ženy

image

Mladí vs. staří

image

Uživatelé PC vs. uživatelé smarphonů

Co z toho plyne? Za prvé, podle amerických vědců jsem starší žena s iPhonem. Za druhé, než pověsíte takhle zásadní spor na internet, ujistěte se, že jste to pořádně vyfotili. Jo a mimochodem, ty šaty jsou modro-černý.

  • Celkový průměr hodnocení: 3.0 z 5
  • 3.0
  • 3.0
  • 3.0
  • 3.0
  • 3.0

8. března 2015