Rozvoj Mergada letošní vedra rozhodně nebrzdí aneb spousta nových užitečných funkcí

Digichef

Novinek v Mergadu koncem minulého týdne přibylo mnoho. Velmi vítám možnost snadného kopírování pravidel. Obsluha rozhraní se díky tomu posunula o úroveň výš co do přívětivosti i rychlosti.

image

Ikona pro duplikaci pravidla

Další novinky jen stručně: pozastavená pravidla jsou nyní lépe odlišená; přibyla možnost exportů pro dva cenové srovnávače působící v mnoha státech; aktualizace elementů Facebooku a Google Nákupů a snadnější práce s operátorem IN.

Co mě však zaujalo nejvíce, je poslední novinka: přidání "velmi mocných početních operací nad elementy."

Také si nejste jistí, co si pod tím představit? Nechme hovořit člověka nejpovolanějšího, Michala Janíka, hlavu i tvář Mergada a jednoho z největších odborníků na cenové srovnávače u nás:

"(...) Naučili jsme pana Mergada počítat. Nově umí sčítat, odečítat, násobit a dělit číselné hodnoty. To vše za použití proměnných. Správce e-shopu tak může nově v Mergadu například vypočíst cenu včetně DPH (element PRICE_VAT), z původní ceny bez DPH (element PRICE) a sazby DPH (element VAT), aniž by zasáhl do svého technického řešení e-shopu. To se mu bude hodit například pro nový formát XML, který plánuje Zboží.cz spustit na konci léta (...)"

image

A takto vypadá Michalem popisovaný příklad v rozhraní. Ale pozor, screen výše ilustruje jen případy se základní sazbou DPH.

Myslím si, že tato nová funkce má potenciál posunout Mergado významně dopředu, a to nikoliv jen po kosmetické stránce, ale po důležitější stránce, té vnitřní. Jinými slovy, v možnostech optimalizace.

Ondra Salamon

28. července 2015