7 věcí, bez kterých se jako account neobejdete

Digichef

Jsou accounti roboti? Mají vůbec city? Zajímá vás, co takový account potřebuje, aby byl accountem? Tak čtěte dál!

Protože minulý článek o tom, jak vás práce accounta změní, sklidil úspěch, podíváme se dnes na naší práci opět trochu podrobněji. Co že to ti accounti potřebují k životu?

1. Perfektně vyvinuté smysly

Každý správný account si musí pečlivě hýčkat své smysly. Pro accounty je nejdůležitějším smyslem čich. A to především čich na zajímavé obchodní příležitosti. To, jak vyvinutý má kdo čich, je hlavním kritériem, které dělí dobré obchodníky od těch nejlepších. Jeho zdokonalování je tak oblíbenou víkendovou zábavou accountů. Někteří starší a zkušenější jdou ale ještě dále a drezírují i ostatní smysly, především chuť. Každý má své preference, takže někdo na to jde přes degustaci koňaku, jiný přes kávu či kvalitní pokrmy. Ti nejsvědomitější podstupují dokonce sommelierské kurzy.

image

Jiří a jeho neodolatelný pohled

2. Oranžové kombo

Bez pořádné výbavičky by to fakt nešlo. Accounti jsou v podstatě vždy online. Denně reagují na víc jak 100 emailů a desítky telefonátů. Pohybují se skoro celý den v terénu, takže navigace, synchronizace kalendářů, e-mailů či cloudových poznámek je nutností. K tomu už je potřeba nějaký ten hardware. Z vlastní zkušenosti musím říct, že ty nejlepší přístroje mají vždy oranžovou barvu :)

image

Trochu toho ranního popracování

3. Schopnost rychle reagovat na změny

Práce v online marketingu není pro slabé povahy. Obor je občas tak turbulentní, že to, co jste se včera naučili o novém produktu, může za měsíc být zcela jinak. Učebnice zde zastarávají takovým tempem, že se nestíhají psát nové. Jako account musíte být připraven nejen najít vždy nejlepší cestu v nepřeberném množství online produktů, ale i pohotově reagovat na mnohdy "zajímavé" požadavky klientů. Schopnost rychle reagovat na změny se proto u nás cení zlatem.

image

Rychlé reakce nejlépe nacvičíte na závodní dráze

4. Umění odpočívat

Ono lítat celý den po schůzkách a potom ještě v kanclu dodělávat nějakou tu administrativu člověka celkem unaví. To mi věřte. Proto je potřeba umět dát si voraz. Většinou ze své lenosti preferuji spíš pasivní odpočinek u seriálů. Ale jít se takhle jednou týdně s kolegy zničit na kruháč. To je teprve nabuzení :)

image

Accounti na tréninku vol. 1

5. Odhodlání mariňáka

Jak už bylo zmíněno, práce accounta obnáší různé nástrahy. Musíte se proti nim obrnit a postavit se k nim čelem. K tomu je potřeba mít pevné přesvědčení, že děláte správnou věc a mít odhodlání vytrvat. Ne nadarmo proto absolvuje každý account na teambuildingu vojenský výcvik.

image

Accounti na tréninku vol. 2

6. Perfektní domácí zázemí

Všechno hezký, ale jak víme, život není jen práce. Nic nepotěší víc, než když vás vaše drahá polovička nechá o víkendu pěkně dospat a naservíruje vám snídani šampionů přímo do postele. Možná proto se říká: „Cherchez la femme“ (Za vším hledej ženu). Platí to i u nás. Chceš být úspěšný account? Mít vyřešené zázemí je k nezaplacení. Na všechno ostatní je tu MasterCard.

image

Snídaně do postele. Tady byl asi někdo moc hodný...

7. Umět se radovat z maličkostí

A to nejdůležitější na konec. I když vám pracovní týden přichystá jakékoliv překážky a nepříjemnosti, berte je s nadhledem a naučte se radovat z maličkostí. Každý večer si vzpomeňte alespoň na jednu věc, která vám ten den udělala radost. Může to být cokoliv. Vezměte si příklad z naší Zuzanky, té ke štěstí stačí třeba jen dvě suché housky.

image

Zuzka a její hromada štěstí

Další exkurze do hlubin accountovy duše!

  • Celkový průměr hodnocení: 4.2 z 5
  • 4.2
  • 4.2
  • 4.2
  • 4.2
  • 4.2

21. srpna 2015