Facebook + video = <3

Digichef

Ať už to na svém facebookovém news feedu pozorujete nebo ne, video obsahu výrazně přibývá a v čím dál větší míře konkuruje zavedené službě Youtube. Facebook přitom minulý týden oznámil několik novinek spojených s dalším rozšíření možností práce s videem. Ostatně tým okolo Marka Zuckerberga, zdá se, pevně věří, že budoucnost zábavy a komunikace na sociálních sítích je právě ve videu.

Nové video formáty

V srpnu byl pro vybrané osobnosti spuštěn nový video formát dostupný prostřednictvím aplikace Facebook Mentions. Jde o možnost natáčet živá videa, která jsou v reálném čase dostupná skrze news feed. iPhone aplikace už je volně ke stažení. Stále však platí omezení, které umožňuje její plné využití jen pro veřejné osoby - zejména pak celebrity s ověřenou Facebook stránkou.

image

zdroj: Dwayne The Rock Johnson, facebook.com

Druhým uvedeným formátem byl produkt 360 video vypuštěný na konci září. K výrobě videa, u kterého si uživatel může vybrat, z jakého pohledu se na danou scénu podívá, je však potřeba kvalitní vybavení. V ideálním případě je to několik precizně usazených kamer, aby na sebe obraz dobře navazoval a snímal celý prostor kolem vás - prozatím tedy nic pro domácí kutily. Výsledek ale stojí za to.

Nová funkcionalita

S tím, že video často není obsahovým formátem, který si vychutnáte v pražském metru nebo na tiché poradě, je třeba počítat. Proto Facebook na tyto případy pamatuje a nabízí funkci, kdy si vybrané video příspěvky jednoduše uložíte a zhlédnete později. Další přidanou funkcí je možnost multitaskingu. Video bude možné přehrát v levém/pravém rohu a nadále pokračovat v produktivním scrollování news feedem. Aby byl přibývající video obsah hezky pohromadě, plánuje mu Facebook vyčlenit vlastní feed, ze kterého bude přístupný. Součástí budou také návrhy na videa, které bude Facebook na základě podobnosti s přehrávanými videi doporučovat. Na tuto funkci jsou ostatně uživatelé už dobře zvyklí například ze zmiňovaného Youtube.

image

zdroj: facebook.com

Nástroje pro tvůrce videí

Zajímavou možností pro tvůrce videí bude nástroj na ochranu autorských práv. Bude nabízen vybraných subjektům za účelem nalezení duplicitního či podobného video obsahu, důsledkem pak bude možnost mazání v případě porušení autorských práv. Současně byla v Insights vyčleněna samostatná záložka pro interpretaci metrik spojených se sledováním videí a obecně vylepšeny sledované ukazatele.

image

zdroj: facebook.com

Bez videa na Facebook nelez.

  • Celkový průměr hodnocení: 5.0 z 5
  • 5.0
  • 5.0
  • 5.0
  • 5.0
  • 5.0

19. října 2015