AMP stránky se dočkají podpory vyhledávače Google

Digichef

Mobilní vyhledávaní je čím dál oblíbenější. Trend je jasný, lidé více vyhledávají na svých telefonech či tabletech. Google samozřejmě na tento rostoucí podíl mobilního vyhledávání reaguje. V dubnu roku 2015 zvýhodnil stránky optimalizované pro mobilní zařízení. Nyní se chystá také zvýhodnit stránky vytvořené na zakladě proncipů AMP, tedy stránky vytvořené tak, aby se co nejrychleji načetly na mobilním zařízení.

image

AMP stránka

Co znamená AMP zkratka?

AMP (Accelerated Mobile Pages) je způsob tvorby webu, při kterém je stránka uzpůsobena tak, aby se načítala rychleji na mobilních zařízeních. Testy ukazují, že stránka postavená pomocí AMP technologie se načítá až 4krát rychleji a její datová náročnost může být až 8krát menší než tradiční stránka optimalizovaná pro mobilní zařízení.

Tyto stránky získají nově štítek "fast". Již nyní můžeme v mobilním zařízení vidět výsledky s označením "mobile friendly". Což znamená, že tato stránka je optimalizována pro mobilní zařízení.

image

Příklad výsledku stránky optimalizované pro mobliní zařízení se štítkem "mobile friendly"

Kdy se podpory AMP stránek dočkáme?

Google uvedl, že k integraci zvýhodnění těchto stránek dojde na začátku tohoto roku, pravděpodobně v průběhu tohoto měsíce (únor).

Co to pro nás znamená

Pokud skutečně dojde ke zvýraznění výsledků AMP stránek štítkem "Fast", zcela jistě to bude mít pozitivní vliv na proklikovost výsledků. Spekuluje se i tom, že tyto stránky získají přednost před běžnými stránkami. Velmi brzy se tak pravděpodobně dočkáme dalšího faktoru řazení výsledků v mobilním vyhledávání Google.

  • Celkový průměr hodnocení: 5.0 z 5
  • 5.0
  • 5.0
  • 5.0
  • 5.0
  • 5.0

19. února 2016