Jak nalákat kolegy k brainstormingu?

Digichef

Mrkněte na pár tipů, jak kolegy motivovat k brainstormování. Vyhnete se pak zklamání z protáhlých obličejů, které se za vámi budou trousit do zasedačky.

Už jsme na Sunitce popsali základní rady pro brainstorming i techniky, které při vymýšlení nápadů můžete využít. Pokud nějaký brainstormng pořádáte, potřebujete na něj ale hlavně ty správné lidi. Ti pak nebudou jen nečinně sedět a říkat nápady jako „uděláme PPC kampaň“, ale aktivně se do něj zapojí.

Vzhledem k tomu, že nikdo nemá na nic pořádně čas, budete potřebovat několik pák, díky kterým se spolupracovníci brainstormingu zúčastní. A někteří pak možná i rádi.

1) Dejte jim čokoládu

První a nejúčinnější rada. Nic nenamotivuje k brainstormingu tak jako sladká odměna. Obhájit se to dá taky tím, že přece zlepšuje myšlení a koncentraci. Dejte u každého sezení na stůl tabulku čokolády, ať se kolegové začnou na každý brainstorming těšit. Funguje to až návykově!

image

Brainstormingová čokoláda

2) Hrajte hry

Aby se všichni odloučili od práce, které se dříve věnovali, vymyslete jim na začátek nějakou hru. Několik tipů už jsme sepsali, skvěle se ale osvědčují hlavně ty, které všichni známe z dětství. Město, jméno, zvíře, věc, Napiš a otoč, pantomima a další.

image

Maximální herní soustředění

3) Používejte různé metody

Pište, kreslete, povídejte si, používejte barvy a nejlépe všechno dohromady. Hlavně nenechte brainstormingy spadnout do stejného rámce, protože už vám pak nic dalšího nepřinese. Nápady se začnou opakovat a lidi už budou navzájem natolik ovlivnění okolím, že budou přemýšlet jen v jedné rovině.

image

Barvy, fixy, papírky

4) Zapište si i bizarní nápady

Víte, že se takhle nikdy nezrealizují, ale mezi ostatními nápady se budou krásně vyjímat. Třeba z nich jednou vymyslíte variantu, která už provést půjde. Hlavně se jim ale můžete společně zasmát a uvolnit atmosféru.

image

Zapal baču a vypusť přehradu

5) Vyberte správné osoby

Pokud si můžete vybírat, nikdy si neberte na brainstorming víc než jednoho prudu, protože jinak nakazí i ostatní!

Čokoláda, zapálený bača a tisíc lepících papírků - i to k brainstorming patří.

  • Celkový průměr hodnocení: 5.0 z 5
  • 5.0
  • 5.0
  • 5.0
  • 5.0
  • 5.0

11. května 2016