Není trenér jako trenér ej kej ej rozhovor s trenéry nejen o trenérství

Digichef

Vypustili jsme pár dotazů k certifikovaným trenérům Googlu u nás, i u našich východných susedov. Nic záludného, poněvadž v tom případě by určitě nikdo na nic neodpověděl. Takže - Michal Stín, Peter Jakuš, Věrka Koukalová, Karel Pařízek, Petra Větrovská, Honza Tichý, André Heller, Ondra Sláma a naše domácí Verča Brindzová - podium je vaše..

Setkali jsme se s Google trenéry, virtuálně, a položili jim pár dotazů, taky virtuálně, aby virtuální řeč nestála. No a tady to všechno je, pěkně popořadě - Michal Stín, Peter Jakuš, Věrka Koukalová, Karel Pařízek, Petra Větrovská, Honza Tichý, André Heller, Ondra Sláma a Verča Brindzová. První otázka se týkala videa, které museli trenéři namluvit v AJ a zaslat Googlu a my ho chtěli vidět. Odpovědi byly různé, dost trenérů již video nepotřebovalo, jsou to staré gardy, a ti novější mě většinou poslali k šípku. Nejlépe to vystihují odpovědi od Honzy Tichého - "Ne, ne, fakt ne, opravdu ne, ne, ne, nedám, ani za nic! :)" a Verči Brindzové - "Haha :) Toto video nikdy nesmí spatřit světlo světa ;)". Takže díky.

Ale teď už to slíbené, jako fakt..

image

1. Jak hodnotíš své začátky coby trenér Google? Máš už za sebou první školení/workshopy?

Michal Stín: Mám za sebou prvé školenie. Na úvod bolo náročné do detailov spracovať tému Display Network, aby bolo školenie dostatočne zaujímavé, dostatočne obšírne a zároveň také, aby som ho stihol odprezentovať za 6 hodín a zároveň, aby čo najlešpšie pripravilo účastníkov na Google AdWords Display Certificate. Aktuálne je to už viac "chill", lebo už to mám dobre spracované a môžem to už rýchlo aplikovať na akúkoľvek udalosť :-)

Peter Jakuš: Mám za sebou už niekoľko akadémií, online akadémiu a aj kratšie prednášky a školenia. Čím dlhšie som trenérom tým viac ma to baví.

Věrka Koukalová: Já jsem trenér už 3. rok, pravidelně školím mobilní akademie, teď přednáším i pro Digitální garáž a zrovna rozbíhám novou akademii pro teamleadry.

Karel Pařízek: Super, hodně mne to baví, začátky byly v Digi Garáži, s každou další přednáškou je to ještě lepší.

Petra Větrovská: Začínali jsme společně s Ondrou Slámou s Google Partners certifikační akademií a workshopy pro studenty VŠE. Letos školím certifikační akademii Shopping Ads, která bude mít v listopadu už třetí kolo. Ve dvou je to větší legrace, sólo je to taky fajn.

Honza Tichý: Já jsem Google trenérem třetím rokem, ale celkově školím už deset let, takže začátky coby Google trenér šly docela dobře :).

André Heller: Asi kladně? Mám za sebou tuny přednášek.

Ondra Sláma: Začátky samozřejmě byly víc stresující a víc náročně, než když jdu na půl dne školit dnes, ale nikdy mě nepřestává udivovat, kolik práce každý rok je s oprašováním loňských školení. Těch věcí se prostě mění hodně a rychle.

Verča Brindzová: Myslím, že mi to přineslo hodně zajímavých zkušeností. Mám za sebou několik přednášek v rámci projektu Digitální Garáž a pak školení v rámci certifikační akademie od Google, kde jsem odškolila přes 30 zájemců o online, kteří si pak závěrem složili i certifikát Google Partners na základy reklam ve vyhledávání.

image

2. Co říkáš na přesun Marketing Festivalu do Ostravy a na čí přednášku se nejvíc těšíš?

Michal Stín: Osobne mi to je jedno, či je to v Ostrave alebo v Brne. V Brne to bolo super a verím, že sa organizátorom opäť podarí prekonať samých seba. Ja sa tohto ročníka nemôžem zúčastniť a preto nemám prehľad o konkrétnom programe. Určite si však pozriem zo záznamu to najlepšie z toho ročníka :-)

Peter Jakuš: Ostrava aj vybrané priestory sú skvelé ale žiaľ Marketing Festival nestíham.

Věrka Koukalová: Supr nápad, Ostrava je skvělé místo na tak velkou konferenci. Já se jí letos nezúčastním, budu doma a dcerkou.

Karel Pařízek: Asi dobrý krok, nemám favorita, z každé si něco odnesu.

Petra Větrovská: Mám to o kousek dál a nemám tam, kde bydlet. Těším se samozřejmě na ty PPCčkařský, takže Frederick Vallyes, Jim Banks a taky Jonas Viksten. Aj na svůj workshop!

Honza Tichý: Rozhodně se do Ostravy moc těším. Brněnské Janáčkovo divadlo mělo vysokou úroveň a dalo celému Marketing Festivalu nóbl punc. Ale ostravský Gong je úžasné prostředí a jsem přesvědčený, že Marketing Festivalu sedne mnohem víc. Program je tradičně nabitý, takže těžko vybrat jednu přednášku, na kterou se těším úplně nejvíc. Ale celkový důraz na data a automatizaci jako hlavní téma, kam se obor bude v příštích letech ubírat, je naprosto jasný.

André Heller: Celkem mě netankuje. Na nikoho speciálního, jen doufám, že alespoň jednou to z hlediska analytiky bude zajímavé.

Ondra Sláma: Na Ostravu jsem zvědavý a nejvíc mě zajímá Frederick Valleys, po kterém jsem volal už delší dobu. Jsem zvědavý, co tenhle spoluautor Quality score a Optmyzru předá České republice.

Verča Brindzová: Upřímně bych byla radši, kdyby zůstal v Brně nebo byl v Praze. V Ostravě byl velký problém se sháněním ubytování. Ale na druhou stranu, můžu lépe poznat Ostravu :) A nejvíce se těším na workshopy :)

image

Spoiler alert! Zdroj: tyinternety.cz

3. S kým, z oblasti online marketingu (celosvětově), by jsi šel nejraději na pivo?

Michal Stín: Avinash Kaushik.

Peter Jakuš: Avinash Kaushik.

Věrka Koukalová: Se Sergejem a Larrym.

Karel Pařízek: Alex Langshour.

Petra Větrovská: Pivo nepiju a cizích lidí se bojím. Tak bych šla na negroni s naší lokální ppcčkařskou elitou :-)

Honza Tichý: Vy byste určitě chtěli slyšet, že to je Avinash Kaushik. To by ale bylo dost velké klišé, ne? Tak řekněme, že by to třeba mohl být... Avinash Kaushik?

André Heller: Kdybych neřekl Sima Ahavu, tak by mě asi pošlapali.

Ondra Sláma: S Larry Pagem a Sergeyem Brinem.

Verča Brindzová: Já spíš na víno ;) a nejraději asi s Avinashem Kaushikem.

image

Pivo?

4. A s kým z ostatních Google trenérů na pivo rozhodně v nejbližší době půjdeš?

Michal Stín: Verím, že s každým na oslave narodenín Google v Prahe :-)

Peter Jakuš: Mám šťastie, že v ui42 a ui42 digital okrem mňa robia ďalší štyria trenéri takže určite s nimi. Snáď v blízkej dobre stihnem aj Honzu Tichého a André Hellera v Prahe a v Bratislave Juraja Franka a Martina Voleka.

Věrka Koukalová: S Verčou.

Karel Pařízek: Štípek, Sláma, Větrovská, Brindzová, Heller, Tichý....

Petra Větrovská: Zas ta situace s tím pivem :-) Věřím, že na Marketing Festivalu se potkáme úplně všichni, ještě předtím by to mohlo klapnout třeba s Markétkou.

Honza Tichý: V nejbližší době doufám, že konkrétně jmenovitě se všemi!

André Heller: To je fuk. Pijeme všichni a pořád :)

Ondra Sláma: Nejdřív to vidím na Marketing Festival a tam si dám doufám pivo se všemi.

Verča Brindzová: Na pivo určitě nepůjdu ;) Jinak v nejbližší době zrovna nic domluveného nemáme :)

image

Kterou čteš ty?

5. Jakou knihu aktuálně čteš?

Michal Stín: Emocionálna inteligencia od Daniela Golemana.

Peter Jakuš: 4-Hour Chef.

Věrka Koukalová: Limitless.

Karel Pařízek: Zbraně vlivu.

Petra Větrovská: Gin - The Bartender's Bible.

Honza Tichý: Grow Your Digital Agency od Roberta Cravena. Už asi tři měsíce. Já co do knih, tak v posledních pár letech nejsem moc zapálený čtenář. Bývalo to i lepší.

André Heller: Nečtu.

Ondra Sláma: Mám jich rozečtených víc, ale k tématu se nejvíc hodí Velocity: The Seven New Laws for a World Gone Digital od wunderkida Ajaze Ahmeda.

Verča Brindzová: Od Michaela Crichtona knihu Mikro.

image

Google Athény

Kde jsi byl(a) letos na dovolené?

Michal Stín: Bohužiaľ nikde. Bol som iba v Aténach na Google konferencii a potom jeden víkend na horách v Malej Fatre. Inak som iba pracoval a riešil veci ohľadne nového bytu, ktorý som kúpil :-)

Peter Jakuš: Za pár týždňov sa chystám na plachetnicu do Grécka.

Věrka Koukalová: V Aténách, Chorvatsku, Kodani a mám v plánu ještě Alsasko, Vídeň a lázně na Slovensku :)

Karel Pařízek: Jeseníky, Valašsko, Souš.

Petra Větrovská: Úplně opravdovou dovolenou bez počítače a kampaní jsem neměla, ale byla jsem na Srí Lance, Bali, Filipínách, v Aténách (s Google Trenérama), v Toskánsku a v Chorvatsku na lodi.

Honza Tichý: Ve Španělsku. Totiž v Katalánsku. To je taková ta oblast ve Španělsku, kde když řekneš, že jsi ve Španělsku, tak si to odskáčeš.

André Heller: Benátky, Athény, Londýn, ale nejvíc mě stejně dávájí České skály (Drábky, Hruboskalsko...)

Ondra Sláma: Ve Španělsku.

Verča Brindzová: Taková moje každoroční klasika Chorvatsko a pak jsme si s přítelem užívali rybářskou dovolenou tady v Čechách.

image

Gibbon nebo bonbón?

Slavia nebo (ehm) Sparta?

Michal Stín: Ani jedno z týchto pív neoblubujem a fajščím Marlboro :D (Inými slovami, nie som futbalový fanúšik a som ešte k tomu zo Slovenska, čiže ani neviem z akých miest sú tieto kluby. Tipol by som si, že obidva budú pražské :D)

Peter Jakuš: Ja radšej hokej.

Věrka Koukalová: Sparta.

Karel Pařízek: Huh, těžko vybírat.

Petra Větrovská: Rosický <3

Honza Tichý: OMG WTF?

André Heller: Sorry, fakt ne. Převede-li si to na sebe tak to zní jako Gibbon Slacklines nebo EQB Slacklines? Tak potom Gibbon.

Ondra Sláma: Jako bonbóny? Vždyť Sparta žádné nemá...

Verča Brindzová: Jupiter nebo Saturn?

image

Read it or die

Sleduješ náš blog Sunitka.cz?

Michal Stín: Bohužiaľ nie. Nie je chyba vo vás, ale v tom, že som aktuálne tak vyťažený, že som minimalizoval takéto veci :-)

Peter Jakuš: Musím začať :)

Věrka Koukalová: Jasnačka :)

Karel Pařízek: Nepravidelně.

Petra Větrovská: Mám vás ve Feedly, občas i prokliknu.

Honza Tichý: Jasně, konkurence se musí monitorovat pozorně a bedlivě :)

André Heller: Jednou jsem ho asi otevřel.

Ondra Sláma: Pravidelně ne, ale občas tam zavítám kvůli nějakému konkrétnímu článku.

Verča Brindzová: Samozřejmě :)

A to je vše. Takže díky moc všem, a polepšete se s tou Sunitkou :-)

Ta Sparta u Věrky není překlep :(

  • Celkový průměr hodnocení: 5.0 z 5
  • 5.0
  • 5.0
  • 5.0
  • 5.0
  • 5.0

6. října 2016