Nejsme jen rodina, jsme i Dobrá rodina!

Digichef

Že jsme v Sunu jedna velká rodina, to víte už dávno. Zažili jsme si to i na letošních desátých narozeninách! Ale že jsme už půl roku Dobrá rodina s velkým D, to ví zatím málokdo.

Podporujeme tuhle obecně prospěšnou společnost, která pomáhá ohroženým dětem, aby místo v ústavech vyrůstaly v rodinách. Protože tohle téma zatím na Facebooku moc vidět není, koukněte, jak jsme se do toho pustili!

image

Dětem, které nemohou vyrůstat ve vlastní rodině, pomáhá kdekdo. Jenom si vzpomeňte, kolik českých celebrit i “celebrit” chodí dělat dobro do dětských domovů... "Naším cílem není dětem pobyt v ústavu ,zpříjemnit‘, ale pomoci jim k tomu, aby se do ústavu vůbec nemusely dostat," vysvětlil nám základní princip ředitel Dobré rodiny Zdeněk Soudný.

Dobrá rodina pomáhá rozvíjet náhradní rodinnou péči (tedy nejčastěji adopci a pěstounskou péči) a pracuje se stovkami rodin po celé České republice. Po zemi, v níž více než osm tisíc dětí ještě stále vyrůstá samo bez rodičů v ústavech... Na evropské poměry je to hodně ostudné číslo. My v Sunu chceme být s Dobrou rodinou součástí změny!

Není nám jedno, co se u nás děje. Cíle téhle neziskovky sdílíme, a proto jí s Facebookem rádi pomáháme! “Spolupráce se Sunem nás posouvá na novou úroveň. Pomáhají nám s tím, co umí nejlépe, a my se tak můžeme se tak věnovat našim cílům,” říká Zdeněk Soudný. Je nám ctí, že i oni jsou spokojení. Zde jejich článek o nás.

Líbí se nám, že se Dobrá rodina aktivně zasazuje o to, aby v ústavech nekončily hlavně nejmenší děti. Proč?

Hračky, nebo mámu?

Schválně – zkuste si sebe představit jako miminko. Co byste si vybrali?

image

Kvůli ochraně anonymity vám na fotkách neukazujeme tváře. Foto: Ludvík Hradílek

Kojenecký ústav, kde sice máte spoustu hraček a barevné zdi, ale kromě vás má sestřička na starost ještě několik dalších dětí…

…nebo rodinu, v níž se o vás starají všichni její členové?

 

Česká republika je jednou z úplně posledních evropských zemí, ve kterých mohou být malé děti umisťované do ústavů. Přitom z výzkumů už dávno víme, že ústavní péče škodí nejvíc právě těmhle malinkým dětem, protože v prvních měsících našeho života se prudce vyvíjí náš mozek. A když se vyvine špatně (což se stane i během pár týdnů v ústavu, kde dítě leží samo), už to dítě nikdy nedožene.

Problematika to je více než složitá a je to pro nás výzva. A ty my máme rádi! Pokud vás toto téma více zajímá, zjistěte si více zde.

Pomáháme rádi, mrkněte na náš web. O projektech se před časem rozepsala Sany!

Jsme Sun Marketing, jsme rodina, jsme Dobrá rodina!

  • Celkový průměr hodnocení: 5.0 z 5
  • 5.0
  • 5.0
  • 5.0
  • 5.0
  • 5.0

16. listopadu 2016

K článku již nelze přidávat další komentáře.

  1. Dobrá rodina | 16. listopadu 2016

    Děkujeme za úžasnou spolupráci!