Opět vylučujeme mobilní aplikace

Digichef

Zobrazování obsahových reklam v mobilních aplikacích. To pro spoustu PPC specialistů byla a stále je noční můra. Špatné zkušenosti, promrhané rozpočty a žádné konverze. Pro většinu specialistů bylo dlouhá léta osvědčenou praxí přidání vylučujícího umístění adsenseformobileapps.com.

S příchodem automatických strategií od Googlu ale neustále slyšíme, že bychom měli kampaně zjednodušovat, cílení nevylučovat, a to včetně mobilních aplikací, a v návaznosti na to Google v létě 2018 oznámil, že možnost vyloučení aplikací pomocí zmiňovaného odkazu se zruší.

Ne vždy ale automatické strategie použít můžeme, typicky u menších klientů s nízkými rozpočty a malým počtem konverzí. A pokud bychom po otestování zjistili, že umístění v aplikacích opravdu nic nepřináší, opět bychom je rádi vyloučili. Naštěstí tedy Google ponechal možnost, jak zobrazování v aplikacích předejít. Po otevření záložky Cílení na zařízení v nastavení kampaně stačilo odškrtnout možnosti zmiňující právě mobilní aplikace.

image

Nový způsob vylučování aplikací v létě 2018

Na podzim ale bohužel i tato možnost z rozhraní zmizela, zůstaly pouze počítače, telefony a tablety. Google v nápovědě začal uvádět, že mobilní aplikace jsou nyní součástí Mobilních telefonů. Jejich vyloučením bychom se ale samozřejmě připravili o celou návštěvnost z telefonů. Začali jsme tedy pátrat, jestli je ještě nějaká jiná možnost, jak aplikace opět vyloučit. A přišli jsme na jednoduchý a rychlý způsob.

V AdWords Editoru si označte obsahové kampaně, u kterých chcete aplikace vyloučit. U nich přejděte na záložku Klíčová slova a cílení a na Kategorie mobilních aplikací, Vylučující. Tam na úrovni kampaně zvolte možnost All Apps, čímž vylučujete všechny kategorie mobilních aplikací, tím pádem tedy všechny aplikace. Tato možnost je dostupná i v rozhraní, tam bohužel není možnost vybrat všechny kategorie najednou, museli byste tak vybrat všech 144 kategorií po jedné ručně.

image

Jednoduchý způsob, jak všechny aplikace znovu vyloučit

Tento způsob v Tastu úspěšně testujeme a v umístěních se nám od té doby ani jedna aplikace neobjevila.

Daniel Tyrpekl

22. ledna 2019