Úkol zněl jasně. Ověřit, zda mají sociální sítě pozitivní vliv na pozice ve vyhledávačích. Jak dopadl malý experiment se třemi blogovými články a vývojem pozic vybraných datasetů klíčových slov před a po kampani na Facebooku?
Kluci z našeho SEO oddělení dali hlavy dohromady a sepsali to nejdůležitější o technickém SEO. A protože v Tastu rádi děláme věci jinak, rozhodli jsme se ho poskytnout úplně ZDARMA (ne, nechceme ani e-mail) a přispět tak troškou našeho know-how k budování SEO komunity. Přes 70 stránek je nabitých praktickými informacemi od průchodnosti webu, přes mobilní použitelnost, až po strukturovaná data. Nechybí příklady, obrázky, ukázky z praxe nebo odkazy na další cenné zdroje. A já vás tady nebudu zdržovat zbytečným nicneříkajícím vychvalováním, prostě si přečtěte pádné důvody, proč byste si náš e-book o technickém SEO měli stáhnout a proč nebudete litovat.
Už 26. března 2018 Google oznámil, že začíná s migrací stránek na Mobile-First Indexing. Nový přístup k hodnocení obsahu se zatím týká pouze webů, potažmo stránek, které jsou na to připraveny a splňují doporučení Google. V řádu několika měsíců lze ale očekávat, že Google přistoupí ke změně u všech stránek. Proto je potřeba je na to nachystat.
Určitě jste už zaznamenali, že Search Console přišla s novou (zatím beta) verzí. Zahlcenou emailovou schránku s upozorněními jsme měli v lednu asi všichni. Pojďme se tedy podívat, co nového nám zatím beta verze přinesla. Stojí to za to nebo se jedná jen o kosmetické změny?
Mnozí SEO specialisté vnímají jako hlavní cíl optimalizace dosažení předních pozic ve výsledcích vyhledávání na vybraná klíčová slova. To však ani zdaleka není to nejdůležitější. Každý SEO specialista by měl myslet nejen na to, jak dosáhne nejvyšší příčky ve výsledcích vyhledávání, ale také na to, jak z těchto „příček“ vytěžit maximum, a získat tak co nejvíce relevantních návštěvníků, kteří jsou i potenciálním zákazníkem. Právě tímto se budu zabývat ve své případové studii, kde si detailně probereme proces optimalizace snippetů za účelem zvýšení míry proklikovosti (CTR) a vyzkoušíme si best practices.
Obsah je král, ale bez svých pobočníků a poddaných by neseděl na trůnu dlouho. Můžete mít sebevymazlenější obsah, ale pokud nebude web technicky v pořádku, nikdy s ním ve vyhledávačích nezabodujete. Proto je potřeba se občas podívat i do podhradí a zkontrolovat, zda je vše tak, jak má být. Skvělou pomůckou pro rychlý technický SEO audit webu může být studie SEMrush, která upozorňuje na nejčastější chyby. Takové, které se snadno přehlédnou, ale ve výsledku mohou mít velký podíl na neúspěchu v SEO.
Potýkáte se s problémem, že vaše stránky ve výsledcích vyhledávání nejsou aktuální, nebo tam nejsou vůbec? Lámete si nad tím hlavu a přemýšlíte, proč se to děje? S největší pravděpodobností mají roboti vyhledávačů problém vaše stránky nalézt a projít. Řešení se může skrývat právě v souboru Sitemap.xml.
Trápíte se se zlepšováním pozic stránek vašeho webu ve vyhledávačích, ale kýžená návštěvnost nepřichází? Zkuste se podívat, jak se váš web zobrazuje ve výsledcích vyhledávání a zapracovat na lepší proklikovosti vašich stránek.