Chřipka to naštěstí nebyla. Contagious uspořádal inspirativní odpoledne pro marketéry, plannery a marketingové stratégy. Ten kdo se tam objevil, dostal slušnou dávku kreativní medicíny plnou insightů, strategií a povedených exekucí. Pokud se taky chcete nakazit trochou inspirace, čtěte dál. Sic se akce děla před pár týdny, to však obsahu reportu nijak neškodí;)
Zakladatel Contagious Paul Kemp-Robertson mluvil o tom, jak mohou značky překonat sílící imunitu lidí vůči reklamě. Vybral několik principů z knihy (The Contagious Commandments: Ten Steps to Brand Bravery), jejíž je spoluautorem. Shrnul je do tří částí.
Jevgenij Primačenko (kreativní ředitel kampaně) pro Nike a David Pivk (Brand Communication Director Nike) představili case study o vstupu Nike na ruský trh. Šlo o retrospektivu pěti let práce a několika velkých kampaní.
Před začátkem kampaně byl Nike spíš outsider. Po pěti letech patří mezi nejoblíbenější značky v Rusku vůbec, nejen v segmentu sportovního oblečení. Autorům kampaní se povedlo citlivě zapojit do konverzace a do jisté míry změnit pohled na to, co znamená v Rusku slovo sportovec. Podívejte se na reklamy ke dvěma kapitolám kampaně. The Korobka Never Asks; What are Girls Made of.
Wim Vermeulen (Director, Dentsu Consulting Bruxelles) mluvil o efektivitě kampaní a představil komunikační model, podle kterého lze vytvářet efektivní a přirozeně šířenou komunikaci. Wim založil model na analýze spousty kampaní, ve kterých spojoval jejich efektivitu s dalšími vlastnostmi. Zjistil, že v podstatě všechny opravdu úspěšné kampaně spojuje několik charakteristik. Podle nich sestavil TapForward model. Tento model shrnuje tři principy, které je nutné mít na paměti.
Will Rust (Global Director of Brand Design at Pandora) mluvil o potenciálu a brilanci stupidních nápadů. Přednášku začal stupidními memy, které dosahují násobně vyššího reache v porovnání s kdejakou velkou kampaní. Od nich se dostal k jedné ze svých kampaní, ve které rozšiřoval povědomí o tom, že brambory jsou skvělá věc. Nutričně bohatá potravina může zachránit spoustu životů. Zejména v regionech, kde lidé trpí podvýživou. A jak lépe zvýšit brand awareness brambor, než je poslat na Mars?